Gdy Polacy decydują się na zakup samochodu, bardzo często (częściej, niż w krajach zachodnich) decyduje się na zakup samochodu używanego. Nie ma w tym nic dziwnego – zakup samochodu nowego wiąże się z naprawdę dużym wydatkiem, sam samochód natomiast w ciągu pierwszych kilku lat znacznie traci na wartości, co również wiele osób odstrasza od zakupu pojazdów nowych.

Kiedy jednak decydujemy się na zakup samochodu używanego, niezależnie od tego, czy ma kilka lat, czy kilkanaście, musimy zdawać sobie sprawę, że w naszym kraju nie jest to zadanie proste. Z czego to wynika i co możemy zrobić, aby w jak najlepszej cenie kupić jak najlepszy pojazd, który nie zaskoczy nasz ukrytymi usterkami – zapraszamy do dalszej lektury, na pewno nie będziecie zawiedzeni!

Sprowadzone superokazje

W naszym kraju niezwykłe popularne sprowadzanie jest samochodów używanych zza naszej zachodniej granicy. Co ważne, często prezentowane są one jako niezwykle okazje, są też odrobinę tańsze niż podobne samochody pochodzące z polskich salonów. Często, pomimo okazyjnych cen, sprzedający deklarują, że każdy z nich jest bezkolizyjny, do tego mają bardzo niskie przebiegi – patrząc na nie ogólnie, możemy mieć wrażenie, że na naszym polskim rynku okazja goni okazję!

Nic bardziej mylnego. Zaznaczmy to na samym początku – samochody w Niemczech nie są tańsze niż w Polsce. Wręcz przeciwnie, wielu ekspertów twierdzi, że z dwóch analogicznych samochodów, ten w Niemczech będzie odrobinę droższy. Jak to się więc dzieje, że samochody sprowadzone z innych krajów są sprzedawana w Polsce w korzystnych cenach? Zwłaszcza że musimy brać pod uwagę, że osoba sprowadzająca dany pojazd do naszego kraju również musi na nim zarobić.

Niestety, smutne fakty są takie, że samochody sprowadzane np. z Niemiec na nasz rynek są po prostu odpowiednio „dostosowywane”. Mowa oczywiście o cofaniu licznika czy np. sugerowaniu przyszłemu właścicielowi, że samochód jest bezwypadkowy – w sytuacji, gdy sytuacja jest zupełnie inna. Jeżeli wybrany przez nas pojazd ma na liczniku 150 000 km i jest tańszy, niż samochód z naszego rodzimego rynku, to może okazać się, że faktycznie może mieć on przejechane nawet 200 000 km więcej. Liczba ta robi wrażenie, jednak nie jest ona wyssana z palca – to fragment historii, którą znaleźliśmy na jednym z internetowych forów prawniczych. Nowy właściciel tego pojazdu został okrutnie oszukany i miał olbrzymi problem z udowodnieniem, że został w tej sprawie poszkodowany.

Pamiętajmy – takich sytuacji jest więcej i nie dajmy sobie wmówić, że akurat dany pojazd jest prawdziwą perełką i jeżeli go nie kupimy, to czeka na nasze miejsce trzech kolejnych, zdecydowanych kupców.

Samochody z Polski

Nie znaczy to jednak, że samochody pochodzące z polskich salonów są w 100% bezpieczniejszą opcją. Jeżeli samochód posiada aktualnie uzupełnianą książeczkę serwisową, a sam samochód był serwisowany w ASO – to faktycznie sprawia, że możemy patrzeć na niego z większą wiarygodnością. Pamiętajmy jednak, że handlarze samochodami są naprawdę sprytni, a np. same książki serwisowe można podrobić.

Jak kupić pewny samochód?

Jednym z rozwiązań, które jest pewne i do tego oferowane jest w naprawdę dobrej cenie, jest zdecydowanie się na usługi firmy MobilEkspert. Oferują oni sprawdzenie wybranego pojazdu, na terenie całego kraju, przez jednego z niezależny ekspertów zatrudnianych przez tę firmę. Do grona ekspertów należą m.in. byli rzeczoznawcy – to osoby, przed którymi naprawdę nic się nie ukryje.

Cena takiej usługi zaczyna się od 259 zł – wszystko zależy od pakietu, na który się zdecydujemy. Po zakupie pakietu przekazujemy namiary na samochód, który chcemy, aby został sprawdzony. Ekspert kontaktuje się ze sprzedającym i w naszym imieniu dokonuje dokładnych oględzin naszego pojazdu, a my w ciągu maksymalnie 48 godzin dostaniemy elektroniczny, dokładny raport z oględzin. Będziemy wiedzieli wszystko, aby określić, czy dany samochód jest wart zakupu, czy też nie.

Jeżeli sami będziemy mieli problem z określeniem, czy samochód wart jest zakupu, pomoże nam ekspert – określi to w jednym z elementów wspomnianego raportu. MobilEkspert oferuje naprawdę znakomitą usługę, którą warto poznać, gdy mamy zamiar zakupić używany samochód. Zapraszamy na ich stronę internetową – tam nie tylko można poznać szczegóły oferty, ale również zapoznać się z przykładowym raportem. Szczerze zachęcamy, aby sprawdzić obie z tych rzeczy!

sprawdzanie samochodu przed zakupem

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak dbać układ hamulcowy samochodu?
Następny artykułZalety kamer samochodowych
Redakcja AutoTydzień.pl

Od lat pasjonuje się motoryzacja. Lubuję się w oldschoolowych, klasycznych autach z duszą. Uwielbiam przeprowadzać totalne renowacje samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here