Pomoc drogowa - nie taka straszna, jak ją malują

Pomoc drogowa kojarzy Ci się wyłącznie z wypadkami, a także lawetą? Na pewno niejednokrotnie zdarzyło Ci się podczas jazdy widzieć lawetę holującą doszczętnie zniszczony samochód. Okazuje się jednak, że firmy oferujące pomoc drogową, mają także zupełnie inne oblicze, niekoniecznie kojarzące się z wypadkami.

Pomoc przy każdej awarii

Samochód czasami po prostu nie chce ruszyć. Tak naprawdę zawsze za taki nieposłuszeństwem stoi konkretna przyczyna. Ale przecież nie każdy musi znać się na mechanice. W związku z tym, można spokojnie powiedzieć, że jeżeli nasze auto nie chce jechać, to zamiast dwoić się bez znajomości motoryzacji, zdecydowanie lepiej jest wezwać po prostu pomoc drogową.

Warto jeszcze wcześniej się dowiedzieć, czy na pewno dana firma obsługuje miejsca, w których się znajdujemy. Co to dokładnie oznacza dla nas? Decydując się na przykład na taką firmę, jak pomoc-drogowa-katowice.pl,  mamy jasną informację, iż specjalista będzie dojeżdżał wyłącznie do zdarzeń drogowych, jak i również Klientów zgłaszających różne usterki, na terenie Katowic, oraz pobliskich miejscowości. W ten sposób możemy się przekonać do tego, że jadąc już w pobliżu Warszawy, powinniśmy wezwać do pomocy już zupełnie inną firmę.

2-1

Jeżeli już dzwonimy po pomoc drogową, warto mniej więcej ocenić co takiego się wydarzyło, lub też co takiego mogło rzeczywiście się wydarzyć. Ponieważ w ten sposób tak naprawdę ułatwiasz pracownikom zadanie. Czasami zdarza się tak, że w czasie jazdy przebiła Ci się opona. Niestety nie masz zapasowego koła, by samodzielnie poradzić sobie z tego typu usterką. W takich okolicznościach warto się zastanowić nad tym, czy nie lepiej będzie zadzwonić właśnie po pomoc drogową, niż stać nad unieruchomionym pojazdem i myśleć co dalej. Oczywiście Twoim zadaniem będzie nie tylko powiadomienie firmy o nagłej awarii, ale i również określenie stanu rzeczy, a mianowicie, że nie posiadasz przy sobie opony zapasowej. Wtedy fachowcy już mają informację na temat tego, by koło zapasowe zabrać ze sobą. Gdybyś nie zadbał o przekaz takiej informacji, to niestety albo konieczne byłoby dłuższe czekanie na koło zapasowe, albo po prostu Twój samochód zostałyby odholowany do warsztatu. W każdym takim przypadku mowa jest jednak o zdecydowanie wyższych kosztach usługi. Po co przepłacać?

Brak dostępu do pojazdu

Wydaje nam się, że jesteśmy bardzo dobrymi kierowcami. Niestety zdarzają się również takie sytuacje, w których to na pierwszym planie jest pośpiech, roztargnienie, czy też wiele innych czynników, które nie pozwalają nam porządnie skupić się na tym co robimy. Właśnie w takich okolicznościach często zdarza nam się na przykład zatrzasnąć kluczyki w środku pojazdu. Jeżeli teraz masz wizję tego, że trzeba wybijać szybę, by się w ogóle móc dostać do pojazdu, to jak najszybciej wezwij pomoc drogową. Wtedy przekonasz się, że jednak istnieją zupełnie inne metody, kompletnie nieinwazyjne, by móc dostać się do Twojego samochodu. Najważniejsze jest jednak to, że decydując się na usługi świadczone przez firmę pomoc-drogowa.katowice.pl,  możemy swobodnie dzwonić po pomoc bez względu na porę dnia i nocy. Jest to bardzo wygodne, kiedy taka sytuacja zdarzy nam się na przykład w środku nocy z soboty na niedzielę. Niestety ale większość firm, które pomagają w takich sytuacjach, czekałoby do poniedziałku. Natomiast wspomniana ekipa przyjedzie pod wskazane miejsce w ciągu maksymalnie 20 minut.

Szeroki wachlarz usług dodatkowych

Zastanawiasz się nad tym, czy firma oferująca pomoc drogową, może oferować także usługi dodatkowe? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe. Przede wszystkim wcześniej wspomniana firma chociaż przez całą dobę na terenie Katowic wysyła holowniki świadczące błyskawiczną pomoc kierowcom, którzy znaleźli się w niespodziewanej sytuacji drogowej, to jednak w swojej ofercie ma jeszcze szereg innych usług.

Na pewno Klienci, których auta wymagają poważniejszej naprawy samochodu, muszą jednocześnie skupić się na tym, żeby poszukać dobrego warsztatu samochodowego. Niestety nie zawsze jest to takie oczywiste, jakby się mogło wydawać. Szczególnie dla kierowców, którzy w okolicach Katowic, nie znają żadnego punktu, w którym mogli by bez obaw zostawić swoje auto. Jeżeli jednak zostało ono odholowane przez wcześniej wspomnianą firmę, to jednocześnie można z powodzeniem ukierunkować się propozycjami zostawienia auta w zaufanym warsztacie samochodowym, który został wskazany właśnie przez tę ekipę.

2-2

Kolejną usługą, na jaką możemy liczyć nawiązując współpracę z taką firmą, jest usługa transportowa. Istnieje możliwość przewiezienia między innymi samochodów osobowych, minivanów, terenowych, a także motocykli czy quadów. Świadczenie transportu odbywa się na terenie całej Polski, ale nie tylko. Jeżeli zależy nam na sprowadzeniu do Polski kupionego samochodu na terenie dowolnego kraju należącego do Unii Europejskiej, to jak najbardziej mamy taką możliwość.

Holowniki znajdujące się na wyposażeniu firmy, tak naprawdę umożliwiają transport samochodów i innych pojazdów, których ciężar nie przekracza 3,5 tony. Jeżeli jednak Klient jest zainteresowany transportem samochodu ciężarowego lub dostawczego, to również nie ma najmniejszego problemu z tym, by dokonać takiej usługi. W tym celu polecana jest inna firma, która posiada wyspecjalizowany sprzęt, radzący sobie z dużo większym gabarytem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here