fot. xblitz.pl

Żyjemy w świecie nowinek technologicznych, a sprzęt elektroniczny zaczyna przerastać nasze oczekiwania. Na naszych oczach pojawiają się urządzenia do wszystkiego, a nam pozostaje jedynie wybierać między urządzeniem do gotowania jaj na miękko a funkcjonalną lokówko-suszarką, która – o ironio! – jest w stanie perfekcyjnie wyprostować włosy.

Fani nowinek technologicznych z dziedziny motoryzacji z pewnością słyszeli już o urządzeniu, jakim jest rejestrator jazdy. To specjalistyczna nazwa kamery, która w slangu motoryzacyjnym najczęściej bywa określana mianem kamerki samochodowej. Zakup takiego sprzętu to dobry pomysł z wielu względów – kamera samochodowa może przydać się w najmniej oczekiwanym momencie, czyli na przykład podczas wypadku drogowego, w którym przyjdzie nam uczestniczyć w roli sprawcy lub poszkodowanego. Ponadto jest to dobry pomysł na prezent dla miłośnika motoryzacji, który wciąż inwestuje w sprzęt najlepszej jakości. Bogaty wybór kamer można znaleźć w internecie. Ten sprzęt naprawdę robi obecnie furorę!

Jak się okazuje, zakup rejestratora to poważne przedsięwzięcie. Wybierając idealną kamerę do auta, absolutnie najważniejszym parametrem, który warto zweryfikować na samym początku zakupów, jest jakość rejestrowanego obrazu. W końcu o to w tym wszystkim chodzi – rejestrator jazdy ma dokładnie i wyraźnie rejestrować obraz! W końcu decyzja o montażu kamery w samochodzie jest w większości przypadków motywowana zgromadzeniem materiału dowodowego na wypadek wystąpienia spornej sytuacji na drodze. W tej sytuacji obraz z rejestratora jazdy jest (dosłownie!) na wagę złota, a przynajmniej może okazać się bardzo przydatny.

Idąc w tę stronę, bardzo istotne jest, aby kamera samochodowa zarejestrowała możliwie najwięcej szczegółów, które nie pozostawią najmniejszych wątpliwości w ewentualnym rozstrzygnięciu sporu  wypadkiem drogowym w tle. Jakie parametry będą w tej sytuacji najlepsze? Absolutne minimum w XXI wieku i swoisty standard w dzisiejszych czasach to opcja Full HD, czyli 1920×1080 pikseli przy 30 klatkach na sekundę. Na przestarzałe kamery, które  rejestrują obraz w rozdzielczości HD 1280×720 pikseli nie warto nawet spojrzeć, natomiast wynalazki interpolujące rozdzielczość z 720p na 1080p powinno odesłać się do lamusa (ponieważ programowo skalują rozdzielczość, co wiąże się z wysoce niepożądaną utratą jakości obrazu).

Po wtóre, w dalszej kolejności nie wpada nie wziąć pod uwagę parametrów przetwornika optycznego. To bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów podzespołów w każdej kamerze samochodowej, bowiem jest to sprzęt, który przetwarza obraz rzeczywisty na postać cyfrową. Tak naprawdę to od jego jakości i parametrów w dużej mierze zależy obraz, a więc efekt końcowy otrzymywany z wykorzystaniem rejestratora. Ważnymi parametrami przetworników są następujące parametry: natywna rozdzielczość w megapikselach, czułość ISO oraz ich fizyczna wielkość wyrażona w ułamkach cali. Biorąc pod uwagę ogrom tych detali, tak naprawdę warto zapamiętać tylko jedno – im większe matryce, tym lepiej.

Co ciekawe, rejestrator jazdy może też przydać się do rejestrowania postoju! Otóż w XXI wieku coraz więcej osób chce zamontować kamerę w aucie nie tylko po to, aby rejestrować przebieg trasy, ale żeby rejestrować postój. Monitoring parkingowy to coraz popularniejszy proceder, dzięki czemu rośnie grono osób zainteresowanych zakupem kamery samochodowej. Nie ma na co czekać – warto wybrać idealną kamerę do swojego auta!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here