Renault Twingo

Renault Twingo, czyli auto, które od 1993 jest nieodzownym elementem środowiska w większości miast Starego Kontynentu. Przez ponad dwie dekady francuski koncern udoskonalał swój flagowy model w segmencie. W 2014 roku do produkcji trafiła trzecia generacja tego popularnego „mieszczucha”.

Pierwsze modele Twingo były produkowane z ośmiozaworowym silnikiem C3G o mocy 55KM i łańcuchem rozrządu. Po trzech latach wprowadzono silnik D7F o większej mocy (60K), a w roku 2001 francuskie auto zaczęto produkować na bazie D4F, który posiadała 75KM i szesnaście zaworów. W ciągu trzynastu lat Twingo było również kilkukrotnie odświeżane po kątem designu. Drugą generację Twingo produkowano w latach 2007 – 2014. Wprowadzono między innymi dwubryłowe podwozie, a poszczególne modele posiadały silniki wysokoprężne. Tak jak poprzednik, Twingo II przechodziło liftingi na przestrzeni siedmiu lat produkcji.

Obecnie na polskim rynku sprzedawane są trzy wersje Twingo III – standardowa Life, ulepszona Zen oraz premium o nazwie Intens. Ceny najtańszej Life zaczynają się od 35 900 złotych, nieco droższej Zen od 37 900, natomiast najniższy model Intens trzeba przygotować 45 300 złotych.

twingo

Każdy z modeli Renault Twingo posiada inne specyfikacje techniczne, które dokładnie można sprawdzić, odwiedzając stronę – https://www.renault.pl/samochody/samochody-nowe/twingo/specyfikacje.html. Przykładowo, gdy zdecydujemy się na zakup wersji Intens, bardziej wiele cech wyglądu i innych atrybutów auta będzie zależało od naszych potrzeb. Dostosowywanie auta, tak aby sprostało naszym wymaganiom, zaczyna się od wyboru obręczy kół. Następnie możemy wybrać rodzaj tapicerki, osłon nadkoli, materiałowego dachu, systemu kontroli pasa ruchu (LDW), dodatkowe schowki, przyciemniane szyby czy system wspomagania parkowania tyłem.

Twingo zaopatrzone w silnik benzynowy SCe o mocy 70KM to znakomity wybór, gdy głównym naszym celem jest poruszanie się po miejskiej dżungli. Niewielki model Renault szczególnie ceniony jest przez panie. Czemu? Głównie ze względu na szeroki wachlarz zastosowań. Mimo stosunkowo kompaktowych rozmiarów, auto jest całkiem pojemne – większe zakupy czy niezbędne rzeczy na weekendowy wyjazd bez problemu pomieszczą się w 219-litrowym bagażniku. Dodatkowym argumentem przemawiającym za Twingo III jest nowoczesny design, który idealnie wpasowuje się w kobiece gusta – pastelowe kolory oraz zgrabna sylwetka (w ofercie znajduje się także limitowana seria Twingo Bizuu). Nie znaczy to oczywiście, że jazda tym autem nie przystoi płci męskiej. To co Twingo ma do zaoferowania pod maską, powinno zainteresować także mężczyzn.

Najnowszy model Renault Twingo to ciekawa propozycja miejskiego auta dla ludzi nowoczesnych i aktywnych. Trzecia generacja z powodzeniem wyróżnia się wśród nudnych samochodów przemierzających zakorkowane ulice polskich miast.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here