volkswagen

Zakupienie nowego auta związane jest ze sporą dawką towarzyszących temu wydarzeniu emocji, bowiem jest to na ogół jeden spośród najbardziej istotnych zakupów w życiu. Chcemy dokonać najlepszego wyboru, dokonujemy porównania różnorodnych modeli, zastanawiamy się nad wybraniem konkretnego koloru, wyposażenia, czy wersji silnika. Finalnie jednakże praktycznie za każdym razem o naszym wyborze decyduje cena samochodu. To duży błąd, gdyż dopiero po dokonaniu podsumowania wszelkich wydatków mających związek z zakupem, jak również utrzymaniem i sprzedażą auta, będziemy w stanie w kompleksowy sposób porównać ze sobą kilka różnych modeli. Jedną spośród cieszących się niesłabnącą popularnością marek samochodów jest Volkswagen.

Marka Volkswagen jako jedna z lepszych propozycji

Nazwa Volkswagen oznacza dosłownie samochód dla ludu. Historia koncernu rozpoczęła się w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Obecnie jest to jedno spośród najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw motoryzacyjnych na świecie.

Dlaczego warto postawić na markę Volkswagen?

Całkowite koszty utrzymania auta mogą się różnić w zależności od modelu i producenta. Wpływ na to mają różne czynniki. Niektóre samochody można dobrze i szybko odsprzedać po paru latach, ale istnieją też takie, które będą długi czekać na kolejnego właściciela. To bardzo istotne, gdyż utrata wartości to jeden z największych kosztów, mających związek z samochodem. Jest to jeden spośród powodów, dla których warto wybrać markę Volkswagen, bo te auta cenione są i poszukiwane, właśnie na rynku wtórnym, a ponadto tracą dużo mniej na wartości, aniżeli konkurencja. Pięcioletni Passat mający silnik TDI może być warty nawet kilkanaście tysięcy więcej w porównaniu z niektórymi bezpośrednimi rywalami. Ponadto Volkswagen od wielu lat jest najczęściej poszukiwaną marką w internetowych portalach ogłoszeniowych z samochodami na sprzedaż, co świadczy o bardzo dużym popycie.

Oszczędność paliwa

Podczas eksploatacji dużo kosztuje również paliwo. Silniki TDI i TSI z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem są oszczędne, a przy tym dynamiczne. Golfem 1.6 TDI na pełnym baku przejedziemy nawet ponad 1300 km, czyli z Warszawy do Gdańska, a później do Zakopanego, a w baku ciągle będzie paliwo. Passatem dojedziemy zatem jeszcze dalej.

Tani serwis

Warto zwrócić także uwagę na koszty części i serwisowania. Volkswagen zdecydowanie pozytywnie nas zaskoczy, gdyż na przeglądy wystarczy jeździć nawet co 30 tysięcy kilometrów, a to dużo rzadziej, jeżeli porównać tą markę z różnymi konkurentami. Na plus można także zaliczyć dużą żywotność, która cechuje oryginalne części do VW. Nawet, jeśli trzeba będzie wymienić którąś z nich, to biorąc pod uwagę długi czas jej eksploatacji, śmiało możemy zrezygnować z tanich odpowiedników na rzecz oryginałów, co nie nadszarpnie zbytnio naszego budżetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here