Skoda Fabia - propozycja warta rozważenia

Popularność Skody Fabia bije chyba wszelkie rekordy i to nie tylko w Polsce. Przyczyniło się do tego doskonałe wykonanie oraz praktyczne walory tego auta.

Historia modelu

Błyskawiczna kariera rynkowa tego modelu rozpoczęła się jeszcze w poprzednim stuleciu, kiedy to do sprzedaży trafiła pierwsza generacja Skody Fabia. Zaprezentowane na salonie samochodowym we Frankfurcie auto zapowiadało prawdziwą rewolucję w klasie pojazdów miejskich – do tej pory kojarzonej głównie z ciasnymi, mało komfortowymi propozycjami aut nadających się wyłącznie do miasta.

Czescy inżynierowie wyszli nieco przed szereg i uczynili z Fabii auto, które obok cech typowych dla samochodu miejskiego oferowało również zalety znane do tej pory wyłącznie z aut wyższych klas. Przykładowo, jako jeden z nielicznych producentów w tamtym czasie, Skoda oferowała auto miejskie w wersji sedan oraz w formie wyjątkowo praktycznego kombi. Co ciekawe, w przypadku tego ostatniego pojemność przestrzeni bagażowej przekraczała wartości znane z aut teoretycznie znacznie większych.

Fabia w 2016

I choć od tamtego czasu minęło już 17 lat, sama Skoda Fabia z każdą generacją jedynie zyskuje na popularności. Dostępny obecnie w salonach sprzedaży model zaprezentowany został w 2014 roku i niemalże z miejsca  zdobył uznanie, zarówno wśród dziennikarzy motoryzacyjnych, jak i kierowców.

Jakie atuty ma obecna generacja Skody Fabii, których nie może zaoferować konkurencja? Oto kilka powodów dla których warto zainteresować się tym modelem.

1. Doskonała skrzynia DSG. Jazda samochodem z automatyczną skrzynią biegów teraz może być przyjemnością! Wyposażona w system dwóch sprzęgieł przekładnia zmienia biegi w sposób praktycznie niezauważalny – w przeciwieństwie do starych “automatów”, ten w Fabii pozwala na zmiany przełożeń w ciągu milisekund. Pozwala to na obniżenie zużycia paliwa, a także znaczną poprawę osiągów silnika.

2. Jednostki TSI. Benzynowe silniki TSI stały się już niemalże synonimem nowoczesnego silnika. Niezależnie od modelu auta w którym zostały zamontowane, zapewniają doskonałe osiągi, przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na paliwo. Technologia bezpośredniego wtrysku sprawia, że auta wyposażone w silniki TSI dosłownie wyciskają maksimum energii z każdej kropli paliwa, dzięki czemu jednostki osiągają spalanie znane do tej pory tylko z silników wysokoprężnych. Dodatkowo, dzięki zamontowanej turbosprężarce, jednostki TSI mogą dostarczyć całkiem niezłych wrażeń z jazdy – wersja 1.2 TSI w wariancie rozwijającym moc 110 koni mechanicznych przyspiesza do “setki” poniżej dziesięciu sekund! To czyni z grzecznej miejskiej Fabii demona mocy – tym autem bezstresowo można wyprzedzać ciężarówki na trasie!

3. Ceny. Trzeba przyznać, że pod tym względem mała Skoda również ma sporo do zaoferowania przeciętnemu polskiemu nabywcy. Cennik Skody Fabii rozpoczyna się od 40 tysięcy złotych, w zamian za które kierowca otrzymuje auto wyposażone w pełen pakiet elementów wpływających na bezpieczeństwo jazdy: ESP, ASR czy komplet poduszek powietrznych to opcje wyposażenia które sprawią, że poruszanie się w każdych warunkach będzie całkowicie bezpieczne. W cenie Skody Fabii zawarty jest także pakiet “elektryki” – automatycznie steruje się szybami z przodu, a także lusterkami zewnętrznymi, co pozwoli na precyzyjne ich ustawienie! Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://www.skoda-auto.pl/modele/nowa-fabia/cenniki/.

4. Pakiet serwisowy. Warto dodać, że czeska marka jako jedyna na rynku oferuje czteroletni pakiet serwisowy – w ramach tego programu, rutynowe przeglądy są całkowicie darmowe! Pozwoli to na utrzymanie Fabii w doskonałej kondycji, niezależnie od wieku.

Generalnie, Skoda Fabia dzięki swojej niskiej cenie może być świetną propozycją dla osób poszukujących niedrogiego, acz niebanalnego auta nowego.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here