czerwony ford focus

Nowy Ford Focus to samochód na miarę XXI wieku. Charakteryzuje się nie tylko eleganckim wnętrzem i odważnym designem nadwozia, jest przede wszystkim wyposażony w mnóstwo nowinek technicznych poprawiających bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Najwspanialszy Focus w historii

Nowa kierownica, pomysłowe schowki, system bezkluczykowy, uruchamianie silnika jednym przyciskiem… W doskonałym niemal wnętrzu tego samochodu znajdziemy rozwinięcie systemu informacyjno-rozrywkowego Ford SYNC 2 z możliwością obsługi głosowej i 8-calowym wyświetlaczem, służącym do intuicyjnej obsługi nawigacji, systemu audio oraz klimatyzacji. Poza tym wnętrze nowego forda kryje inne udogodnienia wpierające kierowcę i korzystnie wpływające na płynność i ekonomiczność jazdy. Na przykład: sześciobiegowa, dwusprzęgłowa i automatyczna skrzynia biegów Powershift łączy w sobie wygodę mechanizmu automatycznego z kontrolą przekładni manualnej. Pozwala na zmianę biegu bez utraty mocy, gdyż sama w najbardziej optymalnym momencie jazdy wybiera właściwy bieg. Nie tylko więc usprawnia jazdę, ale też obniża zużycie paliwa oraz emisję CO2. Kolejnym udogodnieniem, pozwalającym do minimum ograniczyć utratę mocy podczas zmiany biegów, jest sterownie łopatkami, umieszczonymi po obu stronach kierownicy (opcja dostępna przy automatycznej skrzyni biegów.) Dodając do tego supernowoczesny silnik benzynowy lub wysokoprężny zyskujemy moc, niezawodność i wydajność zgodną z naszymi potrzebami i oczekiwaniami.

Najważniejsze – bezpieczeństwo

Nowe technologie zastosowane w Fordzie Titanium poprawiają komfort jazdy, ale przede wszystkim skupiają się na bezpieczeństwie kierowcy i pasażerów.

Active Park Assist to inteligentny system wspomagający parkowanie – zarówno prostopadłe jak i równoległe. System sam ustala, czy miejsce do parkowania jest odpowiednio duże i sam kieruje pojazdem, kierowcy pozostaje jedynie używanie gazu i hamulca. Z kolei system Park-Out Assist ułatwia wyjazd z ciasnych miejsc. Focus posiada też nowoczesne systemy wspomagające hamowanie: Active Braking – gdy rozwijana jest prędkość powyżej 50 km/h oraz Active City Stop – przy prędkościach poniżej 50 km/h. System skanuje drogę przed pojazdem i ostrzega kierowcę przed niebezpieczeństwem kolizji, w przypadku braku reakcji ze strony prowadzącego – reaguje sam.

Bezpieczeństwo jazdy zwiększa też rozbudowany system BLIS monitorujący martwe pole w lusterkach. Posiada on szereg funkcji ułatwiających m. in.: wyjeżdżanie tyłem z miejsc parkingowych – system ostrzega o zbliżających się pojazdach, które nie mogą być widziane przez kierowcę, podaje też informację, czy pojazd zbliża się z prawej, czy z lewej strony.

Ponadto Focus Titanium wyposażony jest w systemy: kontroli pasa ruchu, dzięki czemu reaguje, gdy kierowca nieopatrznie zjedzie na niewłaściwy; kontroli koncentracji kierowcy; rozpoznawania znaków drogowych; system kontroli prędkości, który monitoruje drogę przed samochodem; kontroli odległości od poprzedzającego pojazdu czy automatycznego sterowania światłami drogowymi  oraz system adaptacji oświetlenia, który dostosowuje rodzaj oświetlenia do sytuacji na drodze.

Marzeniem Henry’ego Forda – twórcy pierwszego samochodu marki ford oraz prezesa Ford Motor Company – było stworzenie auta dostępnego cenowo, ekonomicznego i jednocześnie – niezawodnego. Dzięki tym marzeniom w 1908 roku światło dzienne ujrzał Model T, który podbił rynek swą łatwością obsługi i utrzymania oraz prowadzenia po trudnych drogach. Był to kamień milowy w historii motoryzacji dla klientów indywidualnych. Od tamtej pory minęło ponad 100 lat, ale marka Ford nadal kojarzy się z niezawodnością, nowoczesnością i wygodą tyle, że dziś zamiast modelu T mamy model: Focus Titanium.

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here