samochód

Jest on w dzisiejszych czasach bardzo dużym ułatwieniem. Pomimo stania w korkach lub na sygnalizacji świetlnej, dotarcie z jednego punktu do drugiego zajmuje nam znacznie mniej czasu, niż w przypadku autobusów czy też komunikacji miejskiej. Jest to jednak duży wydatek. Wielu ludzi nie wyobrażasz sobie bez niego życia. Czy da się z niego zrezygnować? W jaki sposób poradzić sobie bez samochodu? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-poradzic-sobie-bez-auta/

Życie bez samochodu bywa uciążliwe 

Zdecydowanie największym plusem, który jest bezdyskusyjny jest swoboda. Dzięki temu możemy poruszać się gdzie chcemy i kiedy tylko chcemy. W przypadku kiedy będziemy zmuszeni pojechać gdzieś, zakładamy tylko buty, bierzemy kluczyki i wychodzimy. W innym przypadku musimy udać się na najbliższy przystanek, spojrzeć na rozkład autobusów poczekać na najbliższy oraz dotrzeć do celu po wielu przystankach. 

Kolejną zaletą jest to że udając się na zakupy będzie nam dużo lżej. W przypadku kiedy idziemy do sklepu robimy duże zakupy, ale brakuje nam produktów, jesteśmy zmuszeni udać się do kolejnego sklepu. Dodatkowo wożenie wielkich toreb w autobusie czy tramwaju może być bardzo uciążliwe. Kiedy mamy samochód pakujemy wszystko do bagażnika i spokojnie udajemy się do domu. 

Minusy posiadania samochodu

Największy minus który płynie z posiadania samochodu to koszta, które nas obciążają. Kiedy mamy samochód musimy się liczyć z tym że płacimy nie tylko za paliwo, ale również za ubezpieczenie OC. je

Jest przecież obowiązkowe. W przypadku wypadku samochodowego nie uchroni nas to przed kolejnymi kosztami związanymi z naprawą samochodu. Dlatego wiele osób wykupując OC zaopatrzę się także w AC, które pozwoli nam na wypłacenie środków podczas incydentu. Czasami zdarza się jednak tak; że kwota ta nie wystarcza. Zatem musimy udać się do odpowiedniego mechanika oraz zapłacić mu za naprawę. Dodatkowo nie możemy zapominać o przeglądzie, którym musimy wykonywać obowiązkowo co rok. 

Wiele osób rezygnuje również z samochodu przez kwestie ekologiczne. Emisja spalin do środowiska znacznie je zanieczyszcza i przez to niszczy naszą planetę. Wiele osób zatem rezygnuje jeżdżenia samochodem do w pracy czy do szkoły i decyduje się na przykład na rower. W większych miastach dostępne są również hulajnogi, którymi możemy poruszać się za wykonaniem opłaty.

Zobacz też:  http://www.nailsworld.pl/minimalizm-w-szafie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here