Więcej możliwości dzięki kartom paliwowym

Zarządcy flot coraz chętniej decydują się na karty paliwowe, gwarantujące wiele udogodnień i korzyści. Rozwiązanie to znane od kilku czy kilkunastu lat w Zachodniej Europie coraz częściej wybierane jest przez polskich przedsiębiorców. Należy przypuszczać, że popularność z czasem będzie coraz większa, szczególnie w zabieganej rzeczywistości.

Dla kogo?

Karty paliwowe powstały z myślą o przedsiębiorstwach i instytucjach. Co istotne, koncerny paliwowe nie nakładają wygórowanych warunków, żeby móc dołączyć do któregoś z programów. Ogromna konkurencja na krajowym rynku paliw sprawia, że trzeba oferować coś ponad możliwie niskie ceny oleju napędowego czy benzyny. Stąd powstają programy mające ułatwić zarządzanie wydatkami na paliwo i tym samym usprawniające prowadzenie biznesu. Karty paliwowe umożliwiają stałą kontrolę nad wydatkami w przedsiębiorstwie, bowiem za ich pomocą można płacić zarówno za tankowanie, jak również za inne zakupy na stacji benzynowej. Powodzeniem cieszą się także pakiety obejmujące zniżki na usługi serwisowe oraz myjnię. To nie wszystko – możliwość dokonywania płatności za autostrady to kolejna z zalet.

Zniżki i nie tylko

Rabaty na paliwo uzyskiwane dzięki kartom paliwowym na ogół sięgają kilkunastu groszy. Taniej wyniesie nie tylko tankowanie oleju napędowego czy benzyny 95-oktanowej, ale też paliw premium oraz gazu. Widać więc, że ze zniżek mogą korzystać nie tylko kierowcy samochodów ciężarowych, ale też osobowych. Stąd coraz większa popularność tego rozwiązania między innymi wśród korporacji taksówkowych.

Użytkownicy służbowych aut często narzekają na zbyt długi czas oczekiwania na fakturę na stacji paliw. Dzięki kartom paliwowym już niedługo zakup benzyny czy oleju napędowego na firmę w niczym nie będzie różnić się od płatności dokonywanych przez osoby prywatne. System automatycznie zlicza należności i następnie dane gromadzone są na serwerach. Przedsiębiorca ma więc stały dostęp do rachunków. Ponadto raz lub dwa razy w miesiącu zleca wygenerowanie faktury zbiorczej, która stanowi dokument pozwalający otrzymać zwrot podatku VAT. To ogromne ułatwienie nie tylko dla kierowców, ale też dla osób zajmujących się księgowością w firmie. Używanie karty paliwowej pozwala uniknąć nieporozumień związanych z rozliczaniem wydatków przez kierującego autem. Zakupy mają charakter stricte celowy, zaś ich limit można zawczasu ograniczyć do poziomu eliminującego ewentualne nadużycia. Co ciekawe, w niektórych programach można też płacić kartą paliwową nie tylko za zakupy spożywcze czy akcesoria samochodowe, ale też za wyroby tytoniowe i alkohol.

Szybkość

Karta paliwowa przypomina tradycyjną kartę płatniczą. Bezgotówkowe operacje są szybkie i wygodne. Zarządca floty może zaś nie tylko sprawdzać wysokość wydatków, ale również błyskawicznie zmieniać limity wedle potrzeb. Transakcje akceptowane są kodem PIN bądź podpisem zgodnym ze wzorcem.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kart flotowych na https://www.flotex.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here