Nowe opony zimowe

Co prawda do sezonu zimowego jeszcze całkiem sporo czasu i właśnie zaczynamy się cieszyć letnimi upałami, ale już dzisiaj warto zastanowić się nad zakupem zestawu opon zimowych. Tylko one bowiem mogą zapewnić lepszą przyczepność w najtrudniejszych zimowych warunkach pogodowych, takich jak lód, błoto pośniegowe, marznący deszcz i śnieg. Firm oferujących sprzedaż takich opon jest pod dostatkiem, ale warto wiedzieć, czym się kierować przy ostatecznej decyzji zakupowej.

Jakie opony na zimę kupić?

Przede wszystkim musimy mieć pewność, że wybrany model został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić lepszą przyczepność samochodu do drogi w niższych temperaturach. Jeśli często jeździsz w trudnych warunkach zimowych, opony zimowe to jest „must have”. Co prawda, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem jazda na oponach zimowych nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie zalecana. Zmianę opon letnich postuluje się zwłaszcza w przypadku panujących dłuższy czas zimowych warunków pogodowych, czyli oblodzenia nawierzchni i rozmokłego lub ubitego śniegu. Oto kilka szybkich porad czym się powinny charakteryzować nowe opony zimowe. Pozwoli to dokonać przemyślanego i świadomego zakupu.

Po pierwsze istotna jest mieszanka z jakiej powstały takie opony, ale nie bez znaczenia jest również wzór samego bieżnika. W produkcji większości opon zimowych wykorzystuje się nowoczesne technologie oraz specjalistyczne mieszanki materiałowe, które zapewniają doskonałą przyczepność i skracają w sposób wymierny drogę hamowania – badania wskazują, że nawet o 20 procent. Opony zimowe powinny się poza tym charakteryzować znacznie lepszą przyczepnością i prowadzeniem w trudnych warunkach pogodowych. Bieżnik powinien zachowywać pełną elastyczność, co pozwala na lepszą przyczepność na śniegu i na lodzie. To prawda, że lepsze modele opon letnich sprawdzają się także zimą, ale po co ryzykować? Decydując się na dany zestaw opon warto przed zakupem sprawdzić takie parametry jak zdolność ruszania pojazdu, drogę zatrzymywania i mobilność przy skręcaniu.

Gdzie kupić opony zimowe?

Kupowanie opon zimowych to również mądra decyzja ekonomiczna, która na dłuższą metę może procentować w oszczędnościach. Oczywiście najlepiej zwrócić się do autoryzowanego dilera marki naszego samochodu. Będziemy mieli pewność, że towar jest najwyższej klasy i dopasowany do parametrów pojazdu. Warto podkreślić, że sklepy stacjonarne często obniżają swoje marże, aby konkurować ze sklepami internetowymi. Lepiej też sprawdzić u sprzedawcy opony osobiście przed zakupem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRynek aut używanych w Polsce
Następny artykułBMW seria 7 – poznaj nowe modele
Redakcja AutoTydzień.pl

Od lat pasjonuje się motoryzacja. Lubuję się w oldschoolowych, klasycznych autach z duszą. Uwielbiam przeprowadzać totalne renowacje samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here