Wypożyczenie busa na letni urlop – nie taki diabeł straszny, jak go malują!

Wyjazdy w kraju i za granicę wypożyczonymi samochodami stają się bardzo modne. To tani i praktyczny środek transportu, gdy wybieramy się na urlop większą grupą. Podróże do nadmorskich kurortów, nad mazurskie jeziora, a także do słonecznej Chorwacji czy Italii w 9-osobowym busie – brzmi zachęcająco? Sprawdźmy, dlaczego warto pomyśleć o wypożyczeniu samochodu w trakcie urlopu.

Wypożyczenie busa na wakacje to spora oszczędność!

Pierwszym argumentem, który może skłonić nas do wypożyczenia samochodu 9-osobowego do wspólnej podróży jest niewątpliwie oszczędność. Wynika ona z faktu, że koszt wynajmu, ubezpieczenia oraz paliwa (co zwykle pochłania największą część budżetu) dzielona jest na wszystkich uczestników wycieczki. Parkując jednym samochodem możemy zaoszczędzić także na parkingach, które w wielu europejskich centrach turystycznych osiągają zawrotne ceny.

Korzystając z oferty wypożyczalni samochodów uzyskujemy gwarancję, że pojazd jest serwisowany i w pełni zdatny do poruszania się na długich odcinkach. Koszta eksploatacyjne prywatnego auta przed wyjazdem w daleką, zagraniczną podróż mogą okazać się o wiele wyższe, niż koszt opłacenia wypożyczonego busa, zwłaszcza, gdy wartość ta dzielona jest na wszystkich pasażerów.

Ile kosztuje wypożyczenie 9-osobowego busa na wycieczkę za granicę? Najbardziej atrakcyjne oferty wypożyczalni samochodów oscylują w okolicy 250 zł. Co ciekawe, cenę tę można negocjować, gdy przyjdzie nam wynająć auto na dłuższy okres.

bus

Fot. 9-cio osobowy bus z wypożyczalnia samochodów Carson Auto – (http://www.carson.auto.pl/)

Dlaczego warto wypożyczać samochód w kraju jadąc na zagraniczny wypoczynek?

Odpowiedzi jest kilka. Po pierwsze, korzystając z krajowych wypożyczalni samochodów mamy z reguły przejrzyste warunki umowy. Brak bariery językowej oraz możliwość przygotowania się do podróży na miejscu także nie pozostają bez znaczenia.

Podróżując liniami lotniczymi i wypożyczając busa za granicą, musimy liczyć się z faktem, że mamy ograniczony bagaż, a także koszta, które wynikają z zakupu biletów lotniczych. Podróż z kraju jest być może dłuższa, ale warunki najmu są na tyle bardziej atrakcyjne, że dystans ten nie musi stanowić problemu, zwłaszcza, że podróż w wesołym towarzystwie jest często jednym z najbarwniejszych epizodów wspólnego wypoczynku.

Wypożyczenie samochodu za granicą odbywa się w większości wyłącznie za pośrednictwem karty kredytowej. Pobierana jest wówczas kaucja, która nierzadko wynosi kilka tysięcy złotych. Warto wówczas dopłacić za dodatkowe ubezpieczenie, które w pełni chroni nas przed nieszczęśliwymi konsekwencjami awarii czy stłuczki. W razie jakichkolwiek problemów możemy być spokojni, że koszta będą pokrywane z extra ubezpieczenia, a nie z naszej kieszeni.

Przestronny i wygodny bus jest doskonałym środkiem transportu dla wielopokoleniowych rodzin, grup przyjaciół, a także fantastyczną opcją na krótkie wyjazdy, np. na wydarzenia sportowe, muzyczne, wyjazdy studenckie czy weekendowe zwiedzanie. Przed planowaniem którejkolwiek z opcji warto zwrócić się o indywidualną ofertę najmu do profesjonalnej wypożyczalni samochodów.

Źródło: Wypożyczalnia samochodów Carson Auto Kalisz

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here