Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu w praktyce

Stolica Wielkopolski, Poznań, jest atrakcyjnym miejscem nie tylko turystycznie, ale także pod względem zawodowym czy akademickim. Miasto jest nie tylko rozwinięte przemysłowo, ale słynie również z targów, konferencji czy szkoleń z zakresu różnych dziedzin. Rozbudowana oferta uczelni wyższych przyciąga też do Poznania wielu studentów z różnych zakątków Polski. Nic dziwnego, ponieważ miasto stanowi przestrzeń dla wielu inicjatyw kulturalnych, umożliwia rozwój i nie brakuje w nim również terenów rekreacyjnych. Komunikacja miejska przeważnie działa sprawnie, ale z powodu licznych remontów w ostatnim czasie, rozkład jazdy różnych linii potrafi się zmieniać z dnia na dzień. Jeżeli przylecieliśmy do Poznania samolotem i nie chcemy się w tym mieście zgubić, to warto zdecydować się na lotnisku na wynajem samochodu.

Wypożyczenie krótkoterminowe

Jeżeli nie chcemy poruszać się po mieście taksówkami, to naprzeciw tego typu potrzebom wychodzi coraz prężniej rozwijająca się branża wypożyczalni samochodowych. Tak się składa, że przy poznańskim lotnisku funkcjonuje oddział jednej z nich – firmy Flex To Go. Oferuje ona swoim klientom różnego rodzaju wynajem, jeśli jednak przybyliśmy do miasta na krótszy okres, to w pierwszej kolejności powinien nas zainteresować wynajem krótkoterminowy. W ramach tej opcji otrzymujemy możliwość wypożyczenia auta na kilka bądź kilkanaście dni (górną granicą jest miesiąc). Niezależnie od tego, czy przyjechaliśmy do miasta na weekend i chcemy pojeździć także po jego obrzeżach, czy może potrzebny jest nam pojazd o charakterze bardziej służbowym, przedstawiciele Flex To Go pomogą nam dobrać adekwatną ofertę. Zaletą wymienionej firmy z pewnością będzie jej rozbudowana flota. Znajdziemy wśród niej popularne modele znanych marek (m.in. Volkswagen, Mercedes, KIA, Hyundai czy Audi), które są podzielone według segmentów. W ofercie znajdziemy nie tylko kompaktowe samochody miejskie czy SUV-y, ale także auta klasy premium, w tym chociażby limuzyny. Wszystkie pojazdy są nowe i sprawne, przechodzą one regularne badania techniczne oraz zabiegi konserwacyjne. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby dopłacić niewielką kwotę do rozszerzenia wyposażenia wybranego samochodu. W dodatku, nie musimy się przejmować ubezpieczeniem czy np. odpowiednimi oponami, które będą dostosowane do warunków atmosferycznych. Te obowiązki spoczywają na Flex To Go – firmie, której zależy na zapewnieniu jak największego komfortu swoim klientom poprzez ograniczenie zbędnych formalności i zmartwień.

Warunki, które należy spełnić w przypadku wynajmu krótkoterminowego

Proces wynajmu nie należy do szczególnie skomplikowanych. Rezerwacji możemy dokonać osobiście na lotnisku w Poznaniu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to telefonicznie bądź przez Internet. Ostatnia opcja wydaje się być szczególnie sensowna, gdyż pod adresem: www.flextogo.com, znajdziemy również regulamin wypożyczalni i zapoznamy się z różnymi potrzebnymi informacjami. Poza tym, możemy wstępnie zapoznać się z ofertą, poznać jej cenę i dokonać rezerwacji przez formularz na konkretny termin. Żeby odebrać samochód, potrzebujemy jedynie dowodu osobistego lub paszportu. Dobrze jest też mieć ukończone 25 lat. Jeżeli jesteśmy młodszym kierowcą, to wynajem wciąż jest możliwy – trzeba jedynie spełnić dodatkowe warunki, które określone są w regulaminie wypożyczalni. W przypadku wynajmu na firmę, musimy przygotować także dane do faktury, przede wszystkim NIP przedsiębiorstwa. Wynajęty samochód możemy odebrać bez problemu z lotniska bądź z innego miejsca, jeśli wcześniej zaznaczymy taką potrzebę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here