Wyślij paczkę za granicę

Jeszcze nigdy wysłanie przesyłek i paczek za granicę nie było tak proste jak obecnie. Dzięki nowoczesnej platformie wysyłkowej możemy zrobić to praktycznie z każdego miejsca, z którego mamy dostęp do internetu, a po niedługim czasie kurier odbierze od nas przesyłkę. Mimo prostoty, musimy pamiętać jednak o kilku zasadach.

Grunt to dobry pakunek

Niezależnie od charakteru paczki, najistotniejszą sprawą jest to, aby wysyłany towar został prawidłowo zapakowany, tak aby kurier bez problemu mógł przyjąć zlecenie. Istnieją w tym względzie pewne standardy, których warto się trzymać, szczególnie wysyłając towar o większej wartości. Od rodzaju opakowania i jakości jego przygotowania do wysyłki zależy bowiem bezpieczeństwo przesyłanych rzeczy. Niezbędny będzie zatem odpowiedniej jakości i rozmiaru karton, a także foliopak, taśma klejąca czy folia bąbelkowa. Korzystając z usług platformy wysyłkowej eEpaka.pl, wszystkie niezbędne akcesoria do pakowania przesyłek odnajdziemy w sklepie internetowym firmy. Dla stałych klientów, firma przekazuje część tego typu artykułówu tj. foliopak darmowo. Oprócz bezpieczeństwa przesyłanych towarów ważny jest również kształt paczki. Najlepiej jeśli jest on w miarę regularny, w kształcie prostopadłościanu. W przypadku jednak gdy paczka nie posiada regularnego kształtu, najprawdopodobniej zostanie sklasyfikowana jako niestandardowa, co będzie mieć wpływ na jej wycenę oraz czas dostawy.

Kurier zapuka do drzwi

Najprostszym sposobem zamówienia paczki międzynarodowej jest skorzystanie z usług platformy wysyłkowej eEpaka.pl. Za pośrednictwem jednej strony internetowej klienci mają możliwość skorzystania z oferty czołowych światowych firm oferujących usługi kurierskie, w tym takich potentatów jak DHL, UPS, DPD, FedEx. Korzystając z platformy eEpaka.pl zyskujemy wygodne i szybkie narzędzie do wyszukiwania i skorzystania z najkorzystniejszej oferty, wobec czego wysłanie paczki do Anglii, Niemiec czy innego kraju na świecie nie będzie stanowić żadnego problemu. Klikając zakładkę zamów kuriera, w prosty i szybki sposób uzupełniamy wszelkie szczegóły dotyczące przesyłki i po niedługim czasie kurier puka do naszych drzwi, aby odebrać przesyłkę. Warto rozważyć również opcję usług dodatkowych w postaci ubezpieczenia paczki oraz potwierdzenia dostarczenia przesyłki za pośrednictwem SMS. To komfortowe rozwiązanie zapewni nam bezpieczeństwo oraz pewność, że paczka dotarła na miejsce. Należy również pamiętać, że w przypadku przesyłek wysyłanych poza obręb Unii Europejskiej może pojawić się potrzeba opłacenia cła, co będzie wiązało się z potrzebą dołączenia do przesyłki odpowiednich dokumentów, określających zawartość paczki oraz jej wartość pieniężną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here