Stają się coraz popularniejsze, a dzieje się tak za sprawą nieustannie rozwijającej się technologii, która pozwala na zainstalowanie wielu nowych funkcji w kamerach samochodowych. Poza nagrywaniem mają wiele innych zastosować, o których pewnie jeszcze nie słyszałeś, dlatego dzisiejszy wpis poświęcimy w całości na przedstawienie korzyści płynących z użytkowania rejestratorów jazdy, a przy okazji mamy nadzieję zachęcić Cię do kupienia swojej pierwszej kamerki do samochodu, czego na pewno nie pożałujesz, ponieważ podpowiemy Ci na co najlepiej zwrócić uwagę podczas zakupu.

W jakiej postaci?

Obecnie można spotkać się z wieloma rodzajami kamer samochodowych, które oprócz zróżnicowanych funkcji, posiadają także odmienny wygląd. Najczęściej spotykane są oczywiście kamery zwykłe wolnostojące, które można zamontować za pomocą specjalnego uchwyty. Wówczas możesz je ustawić na środku kokpitu, by pole widzenia na nagraniu było jak najszersze. Następnie możemy wyróżnić kamerki cofania, które instalowane są zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu, dzięki czemu możesz kontrolować ile miejsca zostało Ci jeszcze do pełnego zaparkowania. Obraz jest transmitowany na żywo na ekranie monitora kamerki w środku samochodu, dzięki czemu nawet w trudnodostępnych miejscach możesz śmiało stawiać swoje auto.

Dużo nowocześniejszym rozwiązaniem są Smartcams kamery samochodowe w lusterku, które jednocześnie stanowią kamerę cofania, jak i rejestrator jazdy z przodu. Ta wielofunkcyjność dodatkowo jest wspierana ponadprzeciętnym wyglądem i niesamowitym gadżetem, który przypomina wyposażenie z filmów akcji. Również same kamery mogą zostać zamontowane w ramce tablicy rejestracyjnej, gdzie już sam decydujesz jaka wersja będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza, by móc dokładnie zarejestrować moment wypadku albo pomóc przy parkowaniu.

Nawigacja

Większość kamer posiada również wbudowany nadajnik GPS, który umożliwia wprowadzenie nawigacji do systemu rejestratora. Zatem jednocześnie możesz wpisać konkretną lokalizację i kierować się w jej strony, a przy okazji nagrywać wszelkie okoliczności na drodze, które mogą okazać się bardzo przydatne w razie spowodowania przez osoby trzecie kolizji. Zazwyczaj działanie nawigacji jest bardzo intuicyjne i nie powinieneś mieć problemu z jej nastawieniem czy jakimikolwiek zmianami w ustawieniach.

Pomiar prędkości

Rejestratory mogą jednocześnie służyć sprawdzaniu i utrwalaniu warunków naszej jazdy. Te nowsze modele posiadają właśnie pomiary prędkości, które umożliwiają sprawdzenie jak szybko jechałeś, jaka była średnia prędkość, ilość przemierzonych kilometrów, średnie spalanie, a także wiele innych dodatkowych informacji. Niekiedy kamery takie przypominają komputer samochodowy, który jest w stanie wykazać wszelkie właściwości i parametry związane z pojazdem czy przebytą trasą. Wraz z nawigacją mogą stanowić świetne zabezpieczenie dla kierowców, a także praktyczny gadżet, dzięki któremu poprawia się ogólny komfort jazdy. Zastosowanie kamer jest naprawdę bardzo szerokie, a ich zalety są wręcz niezliczone, ze względu na pojawiają się wciąż nowości na rynku akcesoriów samochodowych. Z pewnością zachęcamy do ich kupienia, ponieważ mogą one niesamowicie pomóc i ułatwić sprawę, gdy na drodze będziesz ofiarą kolizji czy też poważniejszego zderzenia.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here