Zalety kamery samochodowej – czy to przydatne urządzenie?

Coraz lepsze modele, nowoczesne ustawienia i szereg dodatkowych funkcji – tak można scharakteryzować obecnie kamery samochodowe. Ułatwiają jazdę, ale niewątpliwie są też ciekawymi gadżetami. Jakie są zatem zalety tego urządzenia? Kilka z nich przedstawimy w poniższym artykule.

Zalety rejestratora jazdy

Kamery samochodowe mają dużo ciekawych zalet, choćby prosta obsługa, czy dyskretny wygląd. Jednak musimy pamiętać o jego głównych cechach, którymi się charakteryzuje. Oczywiście mowa o nagrywaniu obrazów wszystkiego, co dzieje się na drogach. Dlatego w sytuacjach niebezpiecznych, jak i spornych, np. wypadek, kolizja lub parkingowa stłuczka skutecznie poradzi sobie ze wskazaniem sprawcy. Wszystko będzie widoczne na filmie, który został nagrany przy pomocy kamery. Niekiedy sami znajdujemy się w takiej sytuacji, a więc potrzebujemy dowodu odnośnie dokładnej winy i tego, kto rzeczywiście był sprawcą. Czasem także możemy pomóc drugiej osoby, ponieważ zazwyczaj rejestrator nagrywa całą drogę, a więc możemy być w sytuacji, gdzie jesteśmy świadkiem danego zdarzenia. Wśród innych zalet kamery samochodowej warto wspomnieć o zabezpieczeniu i wskazaniu sprawcy we wszystkich parkingowych kolizjach. Poprzez tryb parkingowy rejestrator jest w stanie nagrać sytuację, gdzie ktoś przerysował nas samochód lub w niego uderzył. Warto wspomnieć o przyjemniejszych zaletach urządzenia. Wybierając się w dalszą podróż, jest on w stanie nagrać wszystkie niezapomniane widoki wokół. Następnie poprzez np. WiFi jesteśmy w stanie dany film obejrzeć na swoim telefonie.

Kamera samochodowa a jej dodatkowe funkcje

Rejestrator jazdy to ciekawy gadżet dla każdego kierowcy. Przyda się z pewnością w nie jednej sytuacji. Dodatkowo posiada wiele funkcji, które stanowią ułatwienie w codziennym korzystaniu z niej. Są to tryby pracy – parkingowy i nocny. Pierwszy z nich nagrywa wszystko, co dzieje się przed obiektywem kamery lub wtedy, gdy wykryje ona ruch. Z kolei tryb nocny pozwoli na nagrywanie filmów po zmroku w dobrej jakości. Wśród innych funkcji mamy do czynienia również z nawigacją. Większa część modeli posiada obecnie wbudowany GPS. Zapisuje naszą trasą, prowadzi nas do wskazanego miejsca oraz przede wszystkim służy również jako dokładny pomiar prędkości. Wystarczy odpowiednio tylko wprowadzić wszystkie parametry do ustawień systemu. Inną opcją, o której także wspomnieliśmy jest WiFi. Pozwoli on podglądać na żywo nagrywany obraz, a także przeglądać filmy na urządzeniu mobilnym (po wcześniejszym przesłaniu na wybrany smartfon). Inne funkcje, które możemy spotkać w kamerach samochodowych to: ostrzeżenie przed fotoradarami, G-Sensor, czy detekcja ruchu. Polecamy zatem wybrać urządzenie, które spełni wszystkie oczekiwania. Dobrym rozwiązaniem będą kamery SmartCams do samochodu. Wielofunkcyjność, a w dodatku nieprzeciętny wygląd to cechy prawie wszystkich rejestratorów jazdy.

Źródło zdjęcia: freepik.com

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here