Kiedy dokonuje się zakupu przyczepy, trzeb pamiętać, że koniecznie trzeba będzie nabyć również co najmniej kilka różnych akcesoriów. Wśród nich muszą być z całą pewnością podpory do przyczep, jak również odpowiednie światła do przyczep. Poza tym, nie obejdzie się też bez koła zapasowego.

Kupno podpór do przyczep

Niewątpliwie, bez podpór do przyczep nie da się właściwie nic zrobić z przyczepą. Nie ma bowiem nawet możliwości, aby ją sprawnie załadować. Przyczepa bez podpór do przyczep będzie bowiem niestabilna, zwłaszcza jeśli zacznie się ją dodatkowo obciążać.

Jakby tego było mało, nie będzie się dało nawet wymienić koła w przyczepie bez skorzystania z jakichkolwiek podpór do przyczep. Widać wiec wyraźnie, ze są to akurat całkowicie niezbędne akcesoria, bez których nie sposób się obejść. Warto więc starannie wybrać dobre jakościowo podpory.

Koło do wymiany

Jak już wspomniano, oprócz podpór do przyczep potrzebne jest również przynajmniej jedno koło zapasowe do przyczep. Powinno się je wozić zawsze przy sobie, gdyż największy kłopot jest wtedy, gdy powietrze z koła ucieka w trasie. Warto bowiem pamiętać, iż nie powinno się pokonywać żadnego dystansu z dziurawą oponą.

Przede wszystkim, jazda z niesprawną oponą stwarza zagrożenie na drodze. Po drugie natomiast, jest to prosta droga do całkowitego zniszczenia przyczepy. Dlatego też, jeśli ma się podpory do przyczep oraz koło, należy jak najszybciej je wymienić. Jeśli natomiast nie jest to niestety możliwe pozostaje jedynie wezwanie pomocy drogowej.

Lampy do przyczep

Kolejnymi akcesoriami, bez których nie da się obejść, są z całą pewnością lampy do przyczep. Niektórym wydaje się, że są zbędne, gdyż oświetlone lampami jest już auto. W rzeczywistości jednak, lampy samochodów nie mają nic wspólnego z lampami do przyczep.

Chodzi o to, iż światła samochodu nie oświetlają dostatecznie dobrze również przyczepy. Mało tego, czasami są wręcz przez przyczepę całkowicie lub przynajmniej częściowo zasłonięte. Dobrze jest więc z każdej strony umieścić światła również na przyczepie, aby każdy mógł ją dostrzec już z daleka.

Warto zauważyć, że zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, lampy na przyczepach są wiec obowiązkowe. Do podpór do przyczep oraz koła zapasowego dochodzą zatem nowe akcesoria, w które jak najszybciej po kupnie przyczepy trzeba się wyposażyć.

Podpory do przyczep znajdziesz na Unitrailer.pl

[Głosów:5    Średnia:4.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here