mercedes szczecin

Użytkowanie samochodu marki Mercedes-Benz to gwarancja doświadczania najwyższego komfortu, poczucia bezpieczeństwa oraz cieszenia się znakomitymi osiągami. Musimy natomiast pamiętać, że auta niemieckiego producenta są niezwykle zaawansowane technologicznie, wymagając tym samym specjalistycznych usług serwisowych. Tutaj zdecydowanie najlepszym wyborem właściciela samochodu spod znaku gwiazdy jest korzystanie z autoryzowanego serwisu Mercedes-Benz w Szczecinie. Kilka argumentów potwierdzających tę tezę znajdziesz w naszym artykule.

Gwarancja prawidłowej obsługi samochodu

Najważniejszym argumentem przemawiającym za serwisowaniem samochodu w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO), również już po zakończeniu okresu gwarancji fabrycznej, jest pewność, że pojazd zostanie właściwie zdiagnozowany i naprawiony zgodnie z wytycznymi producenta.

Wielu kierowców nadal wychodzi z założenia, że każdy doświadczony mechanik jest w stanie usunąć dowolną usterkę w ich samochodzie. Tymczasem współczesna motoryzacja jest w dużej mierze oparta o zaawansowane technologie informatyczne, gdzie tzw. „nos” absolutnie nie wystarczy do ustalenia przyczyny problemu.

Autoryzowany serwis Mercedes-Benz w Szczecinie dysponuje profesjonalnym sprzętem diagnostycznym oraz dostępem do rygorystycznych procedur serwisowych producenta, co daje pewność po pierwsze: znalezienia przyczyny usterki, a po drugie: jej fachowego i szybkiego usunięcia bez konieczności ciągłego wracania do warsztatu z tymi samymi objawami.

Bezpośredni dostęp do oryginalnych części

Autoryzowane stacje obsługi używają wyłącznie oryginalnych części, które są w 100% kompatybilne z konkretnym modelem samochodu. Z jednej strony gwarantuje to idealne dopasowanie podzespołu do auta, z drugiej natomiast wyklucza ryzyko wydłużenia się naprawy z powodu zamówienia nieodpowiedniej części.

Zaznaczmy przy tym, że oryginalne części posiadają określone parametry wytrzymałościowe i przewidywalny czas eksploatacji, a co najważniejsze – gwarantują taki sam poziom bezpieczeństwa jak te zastosowane w fabryce na tzw. pierwszy montaż.

Precyzyjna diagnostyka

Tym, co mocno wyróżnia ASO na tle większości niezależnych serwisów, jest dostęp do zaawansowanych przyrządów diagnostycznych, włącznie z oprogramowaniem producenta. Dzięki temu wszelkie usterki zgłaszane przez właściciela pojazdu są szybko i precyzyjnie diagnozowane, a następnie usuwane.

Pozwala to uniknąć wyjątkowo frustrującej sytuacji, w które różni mechanicy stawiają zupełnie odmienne diagnozy, wymieniają kolejne części na chybił-trafił i tym samym narażają właściciela na stratę czasu oraz na niepotrzebne koszty.

Gwarancja

Warto podkreślić, że autoryzowane stacje obsługi oferują łatwą w wyegzekwowaniu gwarancję na wykonane usługi, jak i zastosowane części (kupione w ASO). Taka gwarancja zazwyczaj wynosi 12-24 miesiące, zapewniając Ci święty spokój i fachową pomoc bez dodatkowych kosztów.

To się zwróci przy odsprzedaży

Serwisowanie samochodu w autoryzowanej stacji obsługi można traktować w kategorii inwestycji. Jak to możliwe? Mamy oczywiście na myśli wolniejszą utratę wartości pojazdu, a także spore prawdopodobieństwo szybkiej sprzedaży w momencie, gdy postanowisz rozstać się ze swoim Mercedesem.

Pełna historia serwisowa w ASO to ważny atut podczas sprzedaży auta, na co potencjalny nabywca z pewnością zwróci uwagę i chętniej przystanie na zaproponowaną cenę.

Który autoryzowany serwis Mercedes-Benz w Szczecinie warto wybrać?

Rekomendowanym przez nas i przez setki zadowolonych klientów serwisem Mercedesa w Szczecinie jest autoryzowany dealer niemieckiej marki – Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka.

Ta autoryzowana stacja obsługi zapewnia najwyższy standard usług serwisowych, bezpośredni dostęp do oryginalnych części i akcesoriów, a także precyzyjną diagnostykę i krótkie terminy realizacji – włącznie z naprawami powypadkowymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest rowerek?
Następny artykułJak wkleić lustro w ramę?
Redakcja AutoTydzień.pl

Od lat pasjonuje się motoryzacja. Lubuję się w oldschoolowych, klasycznych autach z duszą. Uwielbiam przeprowadzać totalne renowacje samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here