Przeglądając ogłoszenia z używanymi samochodami, które można kupić za naszą zachodnią granicą wielu, zwłaszcza niedoświadczonych handlarzy zastanawia się, czy sprowadzanie aut i sprzedawanie ich w Polsce może być opłacalne. Okazuje się bowiem, że samochody wcale nie są tam dużo tańsze. Jednym z najpowszechniejszych sposobów na zarobek jest szukanie samochodów powypadkowych lub lekko uszkodzonych, naprawianie ich już w Polsce, a następnie sprzedawanie z zyskiem. Ile można na tym zarobić?

Samochody uszkodzone z Niemiec – czy należy się obawiać ich zakupu?

Wiele osób, słysząc o samochodach uszkodzonych lub powypadkowych, ma przed oczami obraz całkowicie rozbitych aut, których markę, z powodu zniszczej, trudno rozpoznać. Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna, a zdecydowana większość samochodów uszkodzonych lub tak zwanych powypadkowych stanowią auta, które miały drobną stłuczkę, niegroźną kolizję lub tak zwaną obcierkę. W związku z tym dominującą częścią usterek są wgniecenia karoserii, popękane reflektory, głębsze rysy, rzadziej poważne uszkodzenia elementów mechanicznych czy konstrukcyjnych samochodu. Skoro uszkodzenia nie są bardzo poważne, czemu niemieccy kierowcy sprzedają swoje samochody, zamiast naprawiać? Z całą pewnością wiele osób zadaje sobie to pytanie. Odpowiedź jest bardzo prosta – koszty usług serwisowych i blacharskich za naszą zachodnią granicą są bardzo wysokie. Niemców stać na nie, ale często wolą zrezygnować z kosztownej naprawy na rzecz kupna nowego auta i sprzedania tego uszkodzonego.

Zarobek na naprawie uszkodzonego auta z Niemiec zależy od bardzo wielu czynników

Jednoznaczna odpowiedź na pytanie dotyczące potencjalnego zarobku po naprawie i sprzedaży uszkodzonego samochodu jest nie tylko trudna, a wręcz niemożliwa. Wpływ na to ma bowiem bardzo wiele czynników, które każdy handlarz musi wziąć pod uwagę wybierając dany egzemplarz i naprawiając go. Podstawową kwestią jest skala zniszczeń – im jest ona większa, tym bardziej kosztowna naprawa, ale jednocześnie niższa cena zakupu uszkodzonego samochodu. Uczciwy i rozsądny sprzedawca powinien też pamiętać, że naprawa to nie tylko zakamuflowanie uszkodzeń wizualnych, ale również doprowadzenie do jak najlepszego stanu elementów odpowiadających za właściwości jezdne i bezpieczeństwo. Kolejna kwestia to klasa samochodu. Można przyjąć ogólną zasadę, że im samochód jest wyższej klasy, tym sprowadzenie uszkodzonego i naprawa go w Polsce będzie bardziej opłacalne, a czysty zysk może wynieść nawet 10% lub więcej, a to przy aucie już za 30 tys. zł około 3 tys. złotych. Bardzo ważny czynnikiem są również możliwości naprawy. Jeśli handlarz, zajmuje się osobiście naprawą samochodów, ma własny lub zaprzyjaźniony warsztat lakierniczy – koszty mogą być zdecydowanie niższe.

Jak szukać powypadkowych aut z Niemiec?

Decydując się na sprowadzenie uszkodzonego auta trzeba pamiętać, że zakup i naprawa nie są jedynymi kosztami. Do tego trzeba doliczyć dojazd do Niemiec, powrót, a nierzadko również transport samochodu, który z powodu uszkodzeń nie może wrócić na własnych kołach. To wszystko sprawia, że szukając ogłoszeń nie można sobie pozwolić na nietrafione wybory. Niestety na tradycyjnych portalach często ukrywa się pewne fakty dotyczące uszkodzeń i dopiero na miejscu można dokładnie poznać stan samochodu. Często okazuje się, że drobne wgniecenie, które pokazano na zdjęciu i opisano w ogłoszeniu jest o wiele większe, a sprowadzenie, naprawa i sprzedaż przestają być opłacalne. Jak można się przed tym ustrzec? Można wyrobić sobie odpowiednie kontakty i zaufanych partnerów w Niemczech. Ciekawym rozwiązaniem jest również skorzystanie z portali aukcyjnych przeznaczonych tylko dla handlarzy – przykładem może być ten z linka https://www.carsontheweb.com/pl/cms/samochody-uzywane-niemcy. Mają one bardziej restrykcyjne regulaminy dla sprzedających, a każda usterka i wada samochodu musi być bardzo dokładnie opisana i pokazana na zdjęciach. Jest to gwarancja dla kupującego, że stan samochodu nie będzie zaskoczeniem, daje też możliwość bardziej precyzyjnej kalkulacji kosztów naprawy jeszcze przed zobaczeniem samochodu.

Sprowadzenie uszkodzonego auta z Niemiec – możliwość, z której warto skorzystać

Handel używanymi samochodami to biznes, na którym wielu zarobiło duże pieniądze, ale równie wielu je straciło. Aby osiągnąć sukces w tej branży trzeba wykazać się nie tylko znajomością tematu, ale również elastycznością, czyli umiejętnością wykorzystywania wielu możliwości do zarobku. Jedną z nich jest niewątpliwie sprowadzenie powypadkowego auta z Niemiec, naprawienie go w Polsce i sprzedanie z zyskiem. Jest to sposób wymagający większego nakładu pracy, który jednak rekompensowany jest zdecydowanie większym zarobkiem.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:22    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here