Każdy biznes opiera się nie tylko na bezpośrednim wykonywaniu usług, ale przede wszystkim na zapewnieniu odpowiednich dostaw produktów, transportu pracowników czy nawet dojazdu do klienta. Co prawda niemal zawsze można w takich przypadkach korzystać z taksówek czy wynajętych samochodów, to jednak w dłuższej perspektywie znacznie bardziej uzasadniony ekonomicznie jest zakup lub leasing własnego samochodu użytkowego. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę wybierając samochód użytkowy dla naszej firmy?

W pierwszej kolejności należy wskazać, że wyboru samochodu użytkowego do firmy powinniśmy dokonywać pod względem naszych konkretnych i indywidualnych potrzeb. Jeżeli musimy zapewnić transport osób, to powinniśmy postawić na samochód oferujący przynajmniej siedem miejsc. Jeżeli zależy nam na ładowności towarowej, to rozwiązaniem są duże furgony. Bardzo wielu producentów oferuje również swoje samochody dostawcze w kilku konfiguracjach różniących się nie tylko aranżacją wnętrza, ale przede wszystkim samym rozmiarem pojazdu.

Propozycje Volkswagena


Jednym z hitów sprzedażowych w ostatnim czasie jest Volkswagen Furgon. To właśnie Volkswagen opanował niemal do perfekcji oferowaną możliwość konfiguracji swoich samochodów użytkowych – Crafter Furgon oferowany jest w dwóch rozstawach osi, trzech różnych długościach oraz trzech różnych wysokościach dachu. Jeżeli dodamy do tego możliwość wybrania dwóch wariantów siedzeń wewnątrz pojazdu, otrzymamy niemal idealny pojazd użytkowy zapewniający ładowność od prawie dziesięciu metrów sześciennych do blisko dwudziestu metrów sześciennych ładunku.

Walory użytkowe


Nie ulega wątpliwościom, że samochód użytkowy powinien cechować się odpowiednimi walorami związanymi nie tylko z możliwą ilością przewożonego ładunku, ale również progiem załadunku oraz szerokością drzwi pozwalających na załadunek chociażby przy pomocy wózka widłowego. W przypadku Crafter Furgon mamy do dyspozycji szerokość drzwi przesuwnych na poziomie ponad 1,3 metra oraz wysokość bisko 2,2 metra. Również istotne są możliwości związane z przymocowaniem ładunku – dedykowane punkty mocowania w podłodze.

Ekonomia jazdy


Oprócz kosztów zakupu oraz ewentualnych przeglądów gwarancyjnych, w przypadku samochodów użytkowych warto zwrócić uwagę również na ich ekonomię użytkowania związaną ze spalaniem. Takie technologie jak system start-stop czy hamowanie odzyskowe stosowane w Furgonie, mogą zapewnić odpowiednią ekonomię.

Finansowanie samochodu użytkowego


W jakiś sposób jednak sfinansować zakup nowego samochodu użytkowego do naszej firmy? Wbrew pozorom nie ma tutaj znaczenia czy wybierzemy Volkswagen Furgon czy też inny model pojazdu użytkowego. Należy mieć jednak na względzie, że każdy dealer inaczej podchodzi do kwestii udzielania ewentualnego kredytu lub leasingu – najlepsze oferty oferują jednak dealerzy marek, a nie instytucje zewnętrzne.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na dobrym samochodzie użytkowym, który sprawdzi się nawet przy najcięższych pracach w naszej firmie, a jednocześnie zapewni kierowcy oraz wszystkim pasażerom podróż w komfortowych warunkach, warto postawić na sprawdzone rozwiązania – Volkswagen Crafter Furgon jest z całą pewnością jednym z nich.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here