Czy instalacja gazowa w samochodzie nadal się opłaca

Chociaż ceny gazu są nadal o połowę niższe aniżeli benzyny, to większość samochodów rejestrowanych w Polsce i tak zasilana jest właśnie tym droższym paliwem. Dlaczego Polacy wybierają wersję, na którą muszą wydawać więcej pieniędzy, skoro instalację LPG można wykonać praktycznie w każdym modelu aut? Poznajcie wady i zalety aut na gaz.

Inwestycja w instalację gazową

Okazuje się, że większość Polaków chciałaby płacić za paliwo mniej, ale nie każdego stać na jednorazową inwestycję rzędu kilku tysięcy złotych. Właśnie tyle kosztuje założenie autogas LPG. Eksperci potwierdzają jednak, że taka bardzo się opłaca, bo w zależności od częstotliwości podróżowania, zwraca się już po około roku.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Część właścicieli pojazdów przyznaje, że waha się w kwestii podjęcia decyzji dotyczącej montażu instalacji LPG ze względów bezpieczeństwa. Wiele mówi się przecież o wybuchach gazu poprzez nieszczelną instalację w samochodzie. Musimy obalić ten mit. Jeśli tylko właściciel pojazdu wybierze renomowany warsztat samochodowy, w którym zatrudnieni są fachowcy specjalizujący się w montażu instalacji LPG oraz nabędzie dobrej jakości części, nie ma możliwości, by do wybuchu doszło. Co więcej, eksperci zgodnie potwierdzają, że gaz w samochodzie jest o wiele bezpieczniejszy aniżeli benzyna.

Nie trzeba też martwić się o nieprzyjemny zapach gazu we wnętrzu auta, bo jeśli tylko instalacja jest w pełni szczelna, takowy nie występuje. Właściciele pojazdów nie muszą też niepokoić się o stan samego auta poprzez wpływ napędzania go gazem. Dzisiaj instaluje się jakościowe komponenty, które nie wpływają negatywnie na silnik ani inne części samochodu.

Na co warto zwrócić uwagę?

Najtańsza instalacja gazowa to wydatek rzędu 2 tysięcy złotych. Można poczynić też inwestycję sięgającą nawet 10 000 złotych. Wiele zależy od jakości wybranego sprzętu, ale też rodzaju auta, mocy silnika, modelu i innych czynników. Nigdy nie powinniśmy montować części używanych ani zlecać to zadanie osobom niedoświadczonym. Zależy nam przecież na komfortowej jeździe i pełnym bezpieczeństwie. To tak jakby zamontować stare wycieraczki do autobusów i liczyć na dobrą widoczność podczas obfitych opadów deszczu. W każdym przypadku musimy przecież brać pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo nasze, ale też pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Patrząc na wyposażenie pojazdów mechanicznych, jakość ma priorytetowe znaczenie i nie ulega to żadnej wątpliwości.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here