Motoprezent dla fana czterech kółek

Czy istnieją idealne motoprezenty dla fana czterech kółek? Propozycji jest mnóstwo, ale trudno trafić w gust każdego kierowcy, zwłaszcza tego wymagającego. Najbardziej trafnym może okazać się sportowe auto dostępne na wyciągnięcie ręki, gotowe do przetestowania na najlepszych torach wyścigowych w Polsce. Sportowa przygoda, emocje i adrenalina to także dobry pomysł dla osoby, która nie posiada prawa jazdy, a chciałaby wcielić się w rolę pilota na miejscu pasażera.

Gdzie znajdziesz tor na najwyższym poziomie? Oto trzy najlepsze lokalizacje w Polsce:

Tor w Kielcach

Urokliwa sceneria gór Świętokrzyskich na terenie lotniska Masłów, urozmaicona trasa i nawierzchnia przystosowana do szybkiej jazdy – tor kielce zyskał dzięki temu dużą popularność wśród profesjonalnych kierowców i osób zaczynających swoją przygodę ze sportowymi autami. To tutaj można wypróbować ich pełną moc – najdłuższa prosta toru liczy 400 m, cała jego długość to 2500 m, a dynamicznej jeździe sprzyjają liczne zakręty i szybkie nawroty. Prócz klasycznej jazdy można wybrać także opcję „pojedynku supersamochodów”, w trakcie którego porównuje się osiągi i moc obu wybranych aut. Każda przejażdżka poprzedzona jest szkoleniem pod okiem profesjonalnego instruktora.

Tor w Ułężu

Byłe lotnisko szkoleniowe stało się miejscem, w którym spotykają się prawdziwi maniacy sportowej adrenaliny. To tutaj organizowane są wyścigi samochodowe i motocyklowe, motoryzacyjne eventy i szkolenia. Motoprezent.pl w swojej ofercie posiada ponad 20 sportowych samochodów m.in. Lamborghini, Ferrari, czy Aston Martin. Można przejechać się nimi po torze Ułęż, który pozwala na doskonalenie umiejętności szybkiej jazdy na ponad dwóch kilometrach toru – najdłuższa prosta liczy tu aż 500 m. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z motoryzacją mogą stawiać pierwsze kroki w tym sporcie wraz z doświadczonym instruktorem, który nauczy jak reagować w trudnych sytuacjach w czasie jazdy.

Tor w Poznaniu

Prawdziwi fani motoryzacji od wielu lat cenią sobie tor poznan, najnowocześniejszy obiekt tego typu w kraju, zlokalizowany na granicy Przeźmierowa i Ławicy, w miejscu dawnego lotniska. Tor samochodowo-motocyklowy ma tutaj długość 4100 m, a dodatkowo kompleks zawiera tor kartingowy. Asfaltowa nawierzchnia toru sprzyja jeździe wyczynowej i sportowej, umożliwiając naukę sportowej jazdy i szlifowanie posiadanych umiejętności. Na torze Poznań regularnie odbywają się prestiżowe zawody, m.in. Kia Lotos Race czy Wyścigowy Puchar Polski, ale każdy może poczuć się tutaj jak profesjonalny kierowca rajdowy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here