Sprawnie działający biznes wymaga perfekcyjnej logistyki, która nierozerwalnie łączy się z flotą. Auto dostawcze musi spełniać wszelkiego rodzaju wymagania, począwszy od ładowności, a skończywszy na specjalistycznym przygotowaniu do przewożenia określonych ładunków. Przymierzając się do zakupu, warto zwrócić uwagę, jakie auto dostawcze 3.5t będzie najlepszym rozwiązaniem dla prowadzonej działalności.
Rozwój rynku aut dostawczych
Producenci samochodów zaczęli baczniej zwracać uwagę na wszystkie oczekiwania przedsiębiorców. Stąd też na przestrzeni ostatnich lat oprócz przestrzeni bagażowej zaczęły być istotne kwestie dotyczące rodzajów i tym samym ilości nadwozia. Co więcej, auto dostawcze 3.5t może różnić się zakresem wyposażenia, a co się z tym wiąże i większym bezpieczeństwem oraz komfortem kierowcy.
Najmniej awaryjne auto dostawcze
Z punktu widzenia przedsiębiorcy najlepszy samochód dostawczy to między innymi taki, który będzie się cechował niską awaryjnością w zależności od przebiegu.
Wśród liderów niezawodnych aut dostawczych należących do małych vanów i pick-upów znajdują się: Mercedes Vito/Viano, Volkswagen oraz Opel Combo.
W rankingach na auto dostawcze 3.5t, które rzadko odwiedza warsztat samochodowy, na dobrych miejscach znajdują się także: Fiat Doblo, Peugeot Partner oraz Citroën Berlingo.
Jeśli przedmiotem zainteresowania jest duże auto dostawcze typu van, śmiało można zainwestować w Mercedes-Benz Sprinter, Renault Master i Opel Movano.
Niekwestionowanym liderem we wszystkich kategoriach jest IVECO. Warto przyjrzeć się tym specjalistom od aut dostawczych, którzy bez najmniejszej wątpliwości spełniają wysokie kryteria na wielu płaszczyznach. IVECO to samochody nie tylko mało awaryjne, ale przede wszystkim stworzone dla biznesu. Nie są dziełem pobocznym, które towarzyszy produkcji samochodów osobowych, ale stricte produktem, który został zaprojektowany i wykonany zgodnie z wymaganiami przedsiębiorców różnych branż.
Auto dostawcze a zabudowa
Szeroka gama zabudowy nadwozia to kolejne kryterium wyboru samochodu dostawczego dla biznesu. Do wyboru kupujących pozostają więc:
- izotermy;
- zabudowy uniwersalne;
- chłodnie;
- zabudowy kontenerowe.
Producenci samochodów proponują pełne przygotowanie samochodu dostawczego do pracy, nie mniej, jeśli ten wymaga specjalistycznego wyposażenia, do kosztów zakupu należy doliczyć także dodatkowe opcje.
Koszty i eksploatacja
Eksploatacja aut dostawczych powinna być łagodna dla kieszeni przedsiębiorców. W tej kategorii liderem, który pozostawia daleko w tyle konkurencję jest wcześniej już wspomniane IVECO. Niskie koszty to nie jedyny atut marki. Należy bowiem podkreślić doskonałe przygotowanie samochodu do pracy, a więc konkretne wyposażenie, dopasowane do potrzeb nadwozie, a także elementy, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo na drodze. Co więcej, marka IVECO jako jedna z nielicznych dysponuje samochodami dostawczymi w linii ekologicznej. To zdecydowanie niższe zużycie paliwa, a tym samym mniejsze obciążenie kosztami eksploatacji.
Stojąc przed wyborem, które auto dostawcze 3.5t będzie odpowiednie dla naszego biznesu warto wziąć pod uwagę nie tylko kryterium cenowe, które w istocie powinno być na jednym z ostatnich miejsc. Niezawodność i dopasowanie do potrzeb to elementy, których nie można zignorować. Zdecydowanie lepszym wyborem jest auto dostawcze 3.5t, które zostało stworzone z myślą o biznesie, niż takie, które jest produktem dodatkowym koncernu. Z całym przekonaniem liderem rankingów dotyczących dostawczaków jest marka IVECO wraz ze wszystkimi swoimi samochodami.
Po więcej informacji zapraszamy do dealera i serwisu samochodów dostawczych Iveco ON ROAD w Poznaniu i Niepruszewie – https://onroad.iveco.pl/