Największe eventy motoryzacyjne w Polsce

W Polsce organizuje się wiele wydarzeń motoryzacyjnych. Najważniejsze z nich to przede wszystkim Motor Show Poznań, 3TM Gdańsk i Auto Moto Show Silesia. Co roku odwiedza je dziesiątki tysięcy miłośników czterech kółek z polski i zagranicy. W czasie ich trwania prezentowane są m.in. nowe modele samochodów, auta koncepcyjne czy też nowości motoryzacyjne.

Motor Show Poznań – największe targi w Polsce

Motor Show Poznań to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte pod względem wielkości w Europie. To wydarzenie obowiązkowe dla każdego miłośnika czterech kółek. Co roku pojazdy prezentowane są tam w ramach czterech salonów – samochodowego, caravaningowego, motocyklowego i ciężarowego. W 2016 roku podczas Poznań Motor Show miała miejsce pierwsza w historii targów, europejska premiera najnowszego modelu Hyundaia Elantry. Zaprezentowano również dwa auta koncepcyjne i blisko 70 motoryzacyjnych nowości. Targi odwiedziła rekordowa liczba osób – ok 133 tysięcy. W tym roku, w dniach 6-9 kwietnia, w ramach Motor Show uczestniczy ponownie będą mieli możliwość wzięcia udziału w niezliczonych atrakcjach oraz światowych premierach pojazdów. Dodatkowo, na zewnątrz hal, znajdą się tory wyścigowe. Zaprezentowane na nich zostaną najnowsze modele aut wyścigowych i off-roadowych. Ponadto dla publiczności możliwa będzie m.in. jazda bolidem Ariel Atom (dla fanów Formuły 1) czy też przejażdżka autami stuningowanymi.

3TM Gdańsk – największa impreza motoryzacyjna na północy Polski

3TM Gdańsk to największe targi motoryzacyjne odbywające się w północnej Polsce. W związku z rosnącym zainteresowaniem i rozwojem imprezy, 9. edycja odbędzie się w gdańskim Amber Expo. Od wielu lat 3TM odwiedzają nie tylko goście z Polski, ale również z Szwecji, Rosji i Norwegii. Targi organizowane są we współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Gdańsku. Dzięki wsparciu PORD, w ramach wydarzenia przygotowywane są m.in. programy szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz udzielania pierwszej pomocy. 3TM w tym roku odbędą się w dniach 27–29 października.

Auto Moto Show Silesia – stolica motoryzacyjna Śląska

Auto Moto Show na Śląsku przeprowadzane jest już od 11 lat. W ubiegłym roku na halach Expo Silesia wystawiło się prawie 100 wystawców prezentując ponad 190 samochodów. Targi odwiedziło ok. 38 tysięcy zwiedzających. Zbliżająca się, 12. edycja Auto Moto Show, która odbędzie się w dniach 10–11 czerwca – według organizatorów – ma przyciągnąć do Sosnowca jeszcze więcej miłośników czterech kółek. Na zwiedzających czekać będzie masa atrakcji, premier samochodowych, pokazów car tuningu i sprzętu car audio.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTwoja pomoc drogowa
Następny artykułJakie usługi kurierskie wybrać?
Redakcja AutoTydzień.pl

Od lat pasjonuje się motoryzacja. Lubuję się w oldschoolowych, klasycznych autach z duszą. Uwielbiam przeprowadzać totalne renowacje samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here