Usuwanie rys i pęknięć lakieru

Po zimie zawsze warto dokładnie obejrzeć samochód w poszukiwaniu rys i obtarć lakieru. Zdarza się że w trakcie codziennej jazdy ich nie zauważymy, tymczasem zimą szczególnie często przytrafiają się takie przypadki. Dlatego musimy być szczególnie wyczuleni.

Niebezpieczna zima

Głównym powodem powstawania takich niewielkich uszkodzeń są drobne kamyki, które dostają się na jezdnie wraz z piaskiem, którym służby drogowe posypują asfalt. Same z siebie kamyki te nie stanowią problemu. Jeżeli jednak inne auto najeżdża na takie kamyki z dość duża prędkością, może się zdarzyć, że wystrzelą one spod koła i uderzą w blacharkę naszego auta.

To bardzo ważne, żeby takie drobne uszkodzenia naprawiać jak najszybciej. Z czasem tego rodzaju uderzenie może sprawić że z pozoru niewielka rysa lub ubytek lakieru może sprawić. Że w tym właśnie miejscu karoseria będzie już nieco słabsza. W tym miejscu może zacząć się rdzawienie, które pójdzie dalej bardzo szybko.

Lakiernik w Warszawie

Jeżeli mieszkasz w Warszawie bez problemu znajdziesz zakład, który specjalizuje się blacharce samochodowej. Są nawet zakłady, do których niemal codziennie przyjeżdżają samochody nie tylko ze stolicy, ale też z oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów miejscowości. Wystarczy że rozniesie się, że warsztat ma dobrych lakierników, a zaczynają się do niego ustawiać kolejki.

Dobry lakiernik potrafi tak wymieszać farby i nałożyć je na karoserię, by niczym nie różniły się od oryginalnej, położonej przez producenta. Również podczas zmiany koloru ważne jest by lakier położony był równo i dokładnie. Przy dobrze wykonanej pracy nawet badanie miernikiem grubości lakieru nie da jednoznacznego wyniku. Wszystko będzie wyglądało niemal tak, jakby na całej powierzchni położona była fabryczna farba.

Kontakt do dobrego lakiernika zawsze warto sobie zapisać. Nigdy nie wiadomo kiedy może się okazać potrzebny. W sytuacji awaryjnej zazwyczaj zależy nam na tym, by wszelkie rysy lub pęknięcia lakieru usunąć jak najszybciej, dlatego nie warto tracić czasu na poszukiwania.

[Głosów:8    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here