Czy warto kupić auto powindykacyjne

Ceny aut powindykacyjnych są zdecydowanie niższe od cen nowych samochodów. Choć są to pojazdy, które w większości były używane, zwykle w niczym nie ustępują nowym maszynom.

Auta powindykacyjne są tańsze, trudno jednak wskazać o ile konkretnie. Zależy to od wielu czynników – metody i kanału sprzedaży (czy cena jest z góry ustalona, czy też samochód został wystawiony na licytację), profilu działalności firmy (czy np. mamy do czynienia z firmą windykacyjną, ubezpieczycielem czy bankiem). Zdarzają się sytuacje, że w licytacji udział weźmie tylko jedna osoba – doskonałe auto można wtedy kupić w bardzo okazyjnej cenie.  Zdarza się też, że gdy wystawca liczy na szybką sprzedaż, podaje krótki termin licytacji i bardzo korzystną cenę stałą. Samochód powindykacyjny można więc kupić znacznie poniżej ceny rynkowej, choć aby się to udało, trzeba szukać wytrwale i przez cały czas trzymać rękę na pulsie.

Dowiedz się więcej o autach powindykacyjnych.

Kontrola sprawności

Auta powindykacyjne, zanim zostaną wystawione na sprzedaż, są dokładnie sprawdzane pod kątem sprawności. Choć zdarzają się pojazdy wymagające naprawy, to możemy mieć pewność, że informacja na ten temat zostanie nam przekazana przed dokonaniem transakcji lub przystąpieniem do licytacji. Wśród aut powindykacyjnych często znaleźć można pojazdy bardzo zadbane, które przechodziły regularne przeglądy, a wszelkie drobne awarie były na bieżąco usuwane. Takie okazy oczywiście szybko znikają, wypatrzone przez łowców okazji.

Licytacje – raj dla łowców okazji

Najbardziej popularną metodą, za pomocą której sprzedaje się auta powindykacyjne, jest wystawienie maszyny na licytację. Ceny wywoławcze takich aut bywają niskie, a samych licytacji i organizujących je podmiotów jest na tyle dużo, że można znaleźć aukcję, o której nikt nie wie. Istnieją też firmy, które przed wystawieniem windykowanego auta na oficjalną licytację dają okazję do zakupu swoim pracownikom.

Gdzie szukać?

Ofert można szukać w serwisach motoryzacyjnych, na stronach banków, ubezpieczycieli, firm windykacyjnych i wielu innych. Im lepsze mamy rozeznanie w rynku, tym większa szansa na znalezienie wymarzonego auta.

[Głosów:5    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here