Pewnie spora część kierowców miała okazję jeździć drogą ekspresową S8 i autostradową obwodnicą Wrocławia. Niestety statystyki pokazują, że obydwie są uznawane za jedne z najbardziej niebezpiecznych w kraju, jeśli chodzi o drogi szybkiego ruchu. Na ekspresówce i AOW dochodzi do bardzo wielu wypadków. Czasami są takie sytuacje, że firmy świadczące usługi pomocy drogowej mają tyle zleceń, że ciężko jest dodzwonić się do nich. Dlatego warto mieć sprawdzone kontakty do autopomocy i firm, które zajmują się lawetami oraz holowaniem pojazdów.

Zanim zadzwonisz po pomoc drogową, sprawdź dobrze wybraną firmę

            Awaria samochodu na trasie to duża uciążliwość, zwłaszcza w okresie przedświątecznym czy w czasie największego ruchu. Nikt nie ma wówczas czasu ani ochoty, aby szukać najlepszej firmy, w której ofercie jest pomoc drogowa. Większość kierowców dzwoni w takiej sytuacji pod pierwszy lepszy numer telefonu, który akurat wpadnie im w ręce. Tymczasem nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie każda firma oferująca pomoc drogową zapewnia usługi na najwyższym poziomie. Na znalezienie dobrej pomocy drogowej trzeba poświęcić trochę czasu, dlatego warto to zrobić jeszcze przed wyruszeniem w trasę. Jakie są podstawowe zalety dobrej pomocy drogowej? Jeśli mieliśmy pecha na wspomnianej wcześniej drodze ekspresowej S8 lub AOW, to wtedy dobrze będzie znaleźć tanią pomoc drogową z Wrocławia, bo tam zazwyczaj jest duży wybór takich firm i stolica Dolnego Śląska leży w pobliży tych dwóch dróg.

Przeczytaj recenzje o pomocy drogowej, którą chcesz wezwać

            Wybierając pomoc drogową należy zwrócić uwagę na referencje wśród znajomych lub w internecie. Ponadto liczy się doświadczenie – firma funkcjonująca na rynku od dawna z pewnością ma większe doświadczenie od tej, która dopiero pojawiła się na rynku. Oczywiście nie oznacza to, że nowo powstałe firmy nie świadczą usług wysokiej jakości. Dodatkowo warto jest zapoznać się z opiniami o wybranej pomocy drogowej, gdyż w internecie zawsze można wiele przeczytać na temat jakości obsługi danej firmy. Kwestią, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest posiadany przez firmę sprzęt. Im większa ilość sprzętu, tym większa pewność, że firma może realizować wiele zleceń jednocześnie oraz przeprowadzać skomplikowane akcje ratownicze. Oznacza to także, że czas oczekiwania na usługę nie będzie długi, a ceny wygórowane.

Bardzo ważną kwestią jest zakres oferowanych usług przez autopomoc

            Pomoc drogowa powinna oferować usługi, które dopasowane są do potrzeb kierowcy. Nie w każdej firmie można skorzystać z pomocy w przypadku zgubienia kluczyków czy przypadkowego wylądowania autem w rowie lub dowiezieniu paliwa, albo wymianie koła na drodze. Tymczasem takie sytuacje zdarzają się dość często, więc warto sprawdzić czy wybrana firma oferuje wsparcie w tym zakresie. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się, czy w razie potrzeby można zamówić usługę holowania na autolawecie. Kolejną ważną kwestią jest to, czy firma posiada własny parking i warsztat samochodowy. Jednak najbardziej istotne jest to, czy pomoc drogowa oferowana jest 24 godziny na dobę. Dnia ani pory wypadku lub kolizji nie można sobie wybrać, dlatego trzeba mieć pewność, że pomoc zjawi się o każdej porze dnia i nocy.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here