Foteliki samochodowe pełnią niezwykle ważną funkcję, gdyż ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom . Szeroki wybór sprawia, że trudno zdecydować się na konkretny model. Przede wszystkim nie można kierować się tylko ceną. Warto wybierać modele dedykowane do konkretnego wieku. Nawet, jeżeli zakup wydaje nam się dużym obciążeniem budżetu, trzeba zawsze pamiętać, że chodzi tutaj o dobro dziecka, a to przecież cel nadrzędny.

Fotelik samochodowy jest obowiązkowy podczas przewożenia maluszka, nie można trzymać go na kolanach, a w przypadku noworodków w ramionach, gdyż nawet w trakcie małej kolizji rodzic nie jest w stanie zapewnić mu ochrony. Musi być on dedykowany do konkretnego wieku, zatem nie można kupować na przyszłość, wychodząc z założenia, że w końcu dziecko urośnie, ani też z powodu promocji kupić za małego. Nie można również kupować fotelika używanego, gdyż nic nie wiadomo o jego przeszłości, czy też nie uległ on wypadkowi. Zresztą również foteliki samochodowe mają swoją datę ważności, stąd nawet jeśli ma się model po starszym dziecko, to i tak nie powinno się go już używać.

Dziecko w foteliku powinno jeździć bez okrycia wierzchniego, zatem trzeba mu ściągnąć grubą kurteczkę. Pasy powinny ściśle przylegać do ciałka maluszka. Tutaj warto wykonać pewien test, otóż dziecko powinno być tak przypięte, że rodzic może włożyć bez problemu palec, ale nie rękę zwiniętą w pięść. Fotelik może być montowany za pomocą pasów bezpieczeństwa, bądź też systemu ISOFIX. Należy wybierać modele wykonane z najlepszej jakości materiałów, które są trwałe i niezawodne oraz nie wywołują alergii. Istotne są również certyfikaty bezpieczeństwa, czyli wszelkie testy jakościowe, którym owe modele zostały poddane. Istotny jest ADAC, powinien o posiadać przynajmniej 4 gwiazdki. Dla najmniejszych i najmłodszych dzieci dostępne są foteliki, które mają dodatkową funkcję nosidełka. Na stronie empik.com możemy znaleźć duży wybór dla osób ceniących jakość i bezpieczeństwo.

Doskonałym wyborem jest Maxi-Cosi, Pebble+, czyli Fotelik samochodowy renomowanej firmy Maxi-Cosi, która posiada duże doświadczenie i jest ceniona przez rodziców w całej Europie. Dostępny jest w kolorze kremowym. Ma wiele zalet, zatem to doskonały model dla każdego dziecka, zapewni mu zarówno bezpieczeństwo, ale również wygodę. Posiada on 3 punktowy pas bezpieczeństwa, a także system ochrony bocznej, co zabezpiecza dziecko nawet w trakcie uderzenia w bok samochodu. Posiada normę i-Size R129 . Pełni także rolę nosidełka oraz jest akceptowany i zatwierdzony do użytkowania w samolocie. Warto również zwrócić uwagę na inne walory, to również komfort dla dziecka, dzięki miękkiej i watowanej tapicerce, ma także wysoką regulację uprzęży.

Nie bez znaczenia jest również montaż, który jest klasyczny oraz istnieje możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy. Zdejmowana tapicerka pozwala na jej dokładne wyczyszczenie w razie konieczności. To model dedykowany do stelaży wózków Maxi-Cosi i Quinny. Najwyższa jakość i bezpieczeństwo, na które zasługuje każde dziecko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here