W pierwszym artykule na naszej stronie postaramy się opisać wszystkie zagadnienia związane z foliami matowymi. Jest to często spotykany element w przestrzeniach biurowych, ale nie tylko. Ze względu iż są to folie, które uniemożliwiają wgląd przez szybę, znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na prywatności. Uzyskany efekt po nałożeniu takich folii często nazywany jest efektem mrożonego szkła.

W jakim celu montuje się matowe folie?

Odpowiemy teraz na najważniejsze pytanie dotyczący tego typu folii, czyli jakie jest ich zastosowanie.

  • Eliminują problem z prywatnością. Coraz częściej, szczególnie w przestrzeniach biurowych dominują szklane ścianki i drzwi. Taki trend, mimo wysokiej praktyczności i wielu zalet stwarza jeden problem – brak prywatności. Ludzie wolą pracować w komforcie, gdzie nikt nie będzie im zaglądał przez szybę, uniemożliwiając skupienie. Rozwiązaniem tutaj są właśnie matowe folie, które zniekształcą obraz i tym samym zadbają o intymność w pomieszczeniu.
  • Mają charakter dekoracyjny. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za skorzystaniem z matowych folii jest możliwość dostosowania ich wizualnie do potrzeb. Możliwe jest wycięcie każdego rodzaju wzoru na powierzchni folii. Może to być dla przykładu element identyfikacyjny firmy jak logo, slogan, czy numer telefonu.
  • Przepuszczają światło. Zapewniają ochrone przed niechcianymi spojrzeniami, przy czym zachowują przepuszczalność światła dziennego. Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy zależy nam na doświetleniu pomieszczeń.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o matowych foliach?

Jednym z często zadawanych pytań w przypadku takich folii jest kwestia ochrony przed uszkodzeniami. Nie są to dedykowane folie ochronne, więc odporne sa jedynie na delikatne zarysowania. Jeżeli zależy nam na wytrzymałości, a jednocześnie chcemy zachować prywatność i przepuszczalność światła to należy wybrać hybrydowe, specjalistyczne folie, które są połączeniem obu typów.

Warto nadmienić, że tego rodzaju folie montuje się zazwyczaj od wewnątrz pomieszczenia, jednak jest to zależne od konkretnego modelu. Dostępne są w różnych kolorach – w zależności od producenta.

Matowe folie dostępne są na stronie: http://grafiwrap.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here