Jaki rozrusznik samochodowy wybrać?

Kupowanie rozrusznika samochodowego nie jest sprawą prostą, dlatego też, aby wybrać odpowiedni model, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka bardzo istotnych kwestii. Na samym początku ważna jest analiza różnych części i funkcji w samochodzie, aby prawidłowo dopasować rozrusznik.

Czym wyróżniają się rozruszniki samochodowe?

W każdym pojeździe znajdują się rozruszniki, których głównym zadaniem jest uruchomienie samochodu. Do najważniejszych jego elementów należą bieguny (magnesy) , wirnik, komutator, czy też szczotki. Kiedy rozrusznik ulega awarii, niemożliwe staje się jego normalne funkcjonowanie. Wtedy stajemy przed wyborem, jaki rozrusznik wybrać — nowy, czy używany, a może naprawić dotąd używany. Zazwyczaj wybór zależny będzie przede wszystkim od możliwości finansowych lub mechanika, do którego się udamy.

Gdzie kupić rozrusznik samochodowy?

Oprócz zwrócenia uwagi na konkretne rodzaje rozruszników i ich cechy trzeba zdawać sobie sprawę z tego, gdzie warto je kupować. Bardzo istotne staje się wybranie profesjonalnego i renomowanego sklepu, który gwarantuje rozruszniki regenerowane z dwuletnią gwarancją, takiego jak https://www.autostarter.pl/

Zwróć uwagę na parametry techniczne

Rozrusznik koniecznie musi być dostosowany do potrzeb. Jednak, aby było to możliwe, trzeba zwrócić uwagę na kompatybilność pomiędzy pojazdem a rozrusznikiem. Ważny jest rodzaj mocowania rozrusznika czy jego moc. Przy dobieraniu rozrusznika trzeba znać podstawowe dane auta takie jak: marka, model, pojemność silnika, rocznik. Najłatwiejszym jednak sposobem dobrania rozrusznika to spisanie numerów ze tabliczki znamionowej i podanie go w firmie w której chcemy kupić lub naprawić rozrusznik. Bagatelizowanie tej kwestii sprawi, że niepotrzebnie wydamy pieniądze na rozrusznik, który nie będzie miał szansy na zrealizowanie swojej funkcji.

Jakość kontra cena

W przypadku większości części samochodowych istotna staje się zależność pomiędzy jakością a ceną, którą trzeba zapłacić. Niestety trudno jest określić, jaki zakres cenowy będzie oznaczać, że zakupiony przez nas rozrusznik będzie miał dobrą jakość. Obecnie na rynku można znaleźć chińskie rozruszniki, których jakość jest nienajlepsza, a do tego gwarancja jest często na krótki okres. Zatem znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie kupowanie rozrusznika oryginalnego, regenerowanego, w którym zostały wymienione zużyte części, dzięki czemu zyskał on nowe życie, a przy okazji znacznie wyższą jakość i trwałość. Takie rozwiązanie pozwala nam pozbyć się problemu z awariami rozrusznika na bardzo długo.

Kiedy trzeba wymienić rozrusznik?

Istnieje kilka objawów, na które powinniśmy zwrócić uwagę, gdyż mogą one oznaczać, że rozrusznik uległ lub wkrótce ulegnie awarii:

  • nietypowe odgłosy podczas uruchamiania samochodu,

  • problemy z uruchomieniem samochodu,

  • nieuruchamianie się samochodu.

[Głosów:9    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here