Samochody zaparkowane w różnych częściach miasta, atrakcyjne stawki za kilometr i minutę jazdy oraz rezerwacja pojazdu przez aplikację mobilną – carsharing cieszy się coraz większą popularnością wśród kierowców. Gdzie można z niego skorzystać?

Ile osób korzysta z carsharingu?

Mimo że w Polsce przywiązanie do własności jest bardzo duże, to coraz więcej kierowców przekonuje się do alternatywnych form transportu. Carsharing to usługa polegająca na wypożyczeniu pojazdu na kilometry i minuty. W Europie z tego modelu korzysta już 3 mln użytkowników. W Polsce carsharing jest dostępny na razie jedynie w największych miastach, np.: Warszawie, Gdańsku i Poznaniu. Z uwagi na rosnące zainteresowanie usługą, jest jednak szansa, że wkrótce z usługi będą mogli skorzystać również mieszkańcy mniejszych miejscowości.

Dlaczego właśnie carsharing?

Carsharing to innowacyjna usługa – samochody są udostępniane kierowcom za opłatą przez operatora floty pojazdów. W Poznaniu carsharing proponuje firma Easyshare. Klienci z tego miasta zainteresowani skorzystaniem z samochodu mogą wypożyczyć pojazd na kilometry i minuty. Każda rozpoczęta minuta jazdy kosztuje 50 gr, za każdy rozpoczęty kilometr trzeba zapłacić 80 gr, a za każda minutę postoju firma nalicza 10 gr.

Aby skorzystać z carsharingu, niezbędne jest dokonanie rejestracji. W tym celu została udostępniona specjalna aplikacja mobilna – wystarczy ją ściągnąć na smartfona, a następnie się zarejestrować. Do dyspozycji kierowców jest ponad 200 pojazdów znajdujących się w różnych punktach Poznania.

Przejrzysty cennik, brak konieczności tankowania pojazdu i wyeliminowanie kosztów wiążących się z utrzymaniem pojazdu – to tylko kilka zalet, które sprawiają, że carsharing staje się coraz popularniejszy.

W Poznaniu zarezerwujesz samochód hybrydowy

Carsharing easyshare.pl to więcej niż wygoda i możliwość zaoszczędzenia pieniędzy – to także aspekt ekologiczny. Mieszkańcy Poznania, którzy na co dzień podejmują decyzje zakupowe, biorąc pod uwagę dobro środowiska naturalnego, nie muszą korzystać z pojazdów spalinowych – mogą zarezerwować pojazd hybrydowy. Operator floty – Easyshare – udostępnia pojazdy hybrydowe – Toyota Yaris.

Zarezerwuj, odbierz i wyrusz w podróż – bez umów, bez dodatkowych opłat. Nigdy wcześniej korzystanie z pojazdów nie było równie proste.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here