Nowy Renault Clio otrzymał tytuł Carbuyer Car of the Year 2020

Nowy Clio otrzymał tytuł Carbuyer Car of the Year 2020 – pierwsze duże wyróżnienie w kategorii małych samochodów. Zespół ekspertów Carbuyer powiedział, że nowe Renault Clio ustanowiło nowy standard jakości. Łączy on w sobie wielką praktyczność i komfort, stylowy design, małe zużycie paliwa i jest najlepszy w swojej klasie, wyposażony jest w  najnowsze technologie.

Dwukrotny zwycięzca Clio zdetronizował Forda Fiesta

Oprócz zdobycia nagrody Car of the Year, Clio otrzymał także tytuł Best Small Car do 2020 roku. Podwójny triumf Clio kończy dominację poprzedniego zwycięzcy, Forda Fiesty, który zdobył obie nagrody kolejno w roku 2018 i 2019.

Kryteria tytułu Car of the Year

Wybierając laureatów nagrody, zespół Carbuyer przeprowadził dogłębną analizę danych wyszukiwania przed odbiorców, aby dokładnie potwierdzić, czego oczekują kupujący od samochodu. Informacje te są również wykorzystywane do zestawienia popularnej sekcji „Najlepsze samochody” Carbuyera, która zawiera szczegółowy podział na porównanie najlepszych modeli z najwyżej ocenianymi modelami kwalifikującymi się do nagrody w konkursie Best Car Awards.

Podobnie jak w przypadku wszystkich laureatów nagród w 2020 roku, Clio został dokładnie przetestowany przez zespół ekspertów i oceniony za pomocą rygorystycznego procesu oceniania w celu ustalenia priorytetów czynników, które są najważniejsze dla nabywców nowych samochodów. Analizowane są koszty bieżące, praktyczność i niezawodność, a także bezpieczeństwo i niezawodność. Przegląd Carbuyer ma na celu ułatwienie kupującym porównanie samochodów obok siebie, aby mogli podjąć w pełni świadomą decyzję o zakupie.

Opinie o nowym Renault Clio

James Batchelor, redaktor naczelny Carbuyer, zastanawiając się nad sukcesem nowego Clio, powiedział: „Najnowsze Renault Clio jest ucieleśnieniem tego, czego Carbuyer – i wielu brytyjskich kierowców – szuka w samochodzie. Jest nowoczesny, wyposażony w najnowszą technologię i ma wnętrze, które uderza ponad jego wagę, stylem i przestrzenią, której nie można się spodziewać. Zabawna natura, wydajność i wybiegające w przyszłość układy napędowe Clio również przyczyniają się do tego, że jest to samochód roku Carbuyer na rok 2020 ”.

Vincent Tourette, dyrektor zarządzający Renault UK, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia tej prestiżowej nagrody dla całkowicie nowego Clio. Trzydzieści lat produkcji All-New Clio stanowi ekscytującą zmianę w branży małych samochodów, szczególnie pod względem układu wnętrza, który zapewnia niezrównaną technologię, jakość i styl. Jednak całkowicie nowe Clio zachowało przyciągający wzrok wygląd zewnętrzny, dzięki czemu jest to najlepiej sprzedający się samochód w swojej klasie w Europie od 2013 roku. Wraz z nadchodzącym dodaniem wersji hybrydowej E-TECH, rok 2020 zapowiada kontynuację sukcesu Clio.”

Rewolucyjny od wewnątrz i ewolucyjny od zewnątrz

Całkowicie nowy Clio ustanawia nowe standardy jakości, technologii i praktyczności. Jedną z wielu atrakcji jest wnętrze z opcją większego 9,3-calowego ekranu multimedialnego EASY LINK i dziesięciocalowego zestawu wskaźników TFT – funkcje zwykle zarezerwowane dla większych i droższych samochodów. Od samego początku projektanci chcieli nadać zupełnie nowemu Clio prawdziwy komfort premium, z miękkim w dotyku tworzywem sztucznym, bardziej otaczającymi siedzeniami, które pomagają podnieść prestiż auta na rynku.

Technologia i bezpieczeństwo są również nowym sercem Clio. Wszystkie wersje posiadają takie funkcje, jak:

– aktywny system hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszych,

– asystent utrzymania pasa ruchu i ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu

– zaawansowana autonomiczna pomoc kierowcy na poziomie drugim jest dostępna w postaci pakietu asystenta ruchu i autostrady.

Dzięki strategii Easylife firmy Renault, nowe Clio jest dostępne z silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi, jak również w trzech konfiguracjach wyposażenia w wersjach Life, Zen oraz Intens dostępnych w salonie Dyszkiewicz – http://www.renault.dyszkiewicz.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here