Branża auto moto to jedna z tych z największym potencjałem handlowym. Zarówno w naszym kraju, jak i za granicami bardzo mocno rozwinięty jest handel samochodami używanymi. To duże ograniczenie kosztów, a czasami fabrycznie nowy samochód nie jest konieczny. Jednak zakup samochodów, które już były użytkowane przez innego właściciela, wiąże się czasami z dużym ryzykiem, dlatego w tym artykule postaramy się wymienić 3 rzeczy, o które warto zadbać po zakupie samochodu używanego.

Sprawdź opony!

Decydując się na zakup używanego auta, warto w pierwszej kolejności sprawdzić części, które mają największy potencjał do zużywania się. Wbrew pozorom nie będą to części silnikowe i mechaniczne, a właśnie opony, które ze względu na ciągły kontakt z podłożem, po przejechaniu pewnej ilości kilometrów muszą się zużyć choćby jak dobre nie były. Trzeba zwrócić uwagę na to, że samochód z oponami bez odpowiedniego bieżnika może stanowić bardzo duże zagrożenie na drodze w lecie, nie mówiąc już o porze roku, w której jezdnia pokryta jest lodem bądź śniegiem. Na całe szczęście wymiana opon nie wiąże się z bardzo dużym kosztem, dlatego zużyte opony nie powinny stanowić problemu, aczkolwiek można ich względem zbić cenę kupowanego samochodu.

Wycieraczki

Podobnie sytuacja ma się z wycieraczkami. Mogłoby się wydawać, że w tym sprzęcie nie ma się co zepsuć, jednak pióra wycieraczek podobnie jak opony wykonują prace opartą o tarcie, dlatego również mogą się zużyć. Wycieraczki ulegają uszkodzeniu na przykład w momencie używania ich na oblodzonej powierzchni lub odrywania przymarzniętych piór od szyby. Skutkuje to naruszeniem równej krawędzi służącej do zbierania wody i pozostawianiem smug podczas użytkowania wycieraczek.

Światła

Niektórzy mogą nie wiedzieć, że światła w samochodzie również wymagają regulacji. Jest to związane przede wszystkim, z tym, aby nie oślepiać innych uczestników ruchu, nadjeżdżających z naprzeciwka, ale także obszarem oświetlania swojej własnej drogi. Światła mogą być niedostosowane np. ze względu na zbyt duże przeciążenie samochodu z przodu bądź z tyłu lub w wyniku jakichś uszkodzeń i wymiany reflektorów. Większość samochodów posiada elektroniczny system regulacji poziomu świateł, aczkolwiek w tym przypadku warto poprosić o pomoc osoby profesjonalnie zajmujące się mechaniką samochodową.

Mamy nadzieję, że zwróciliśmy uwagę na 3 rzeczy o które warto zadbać przy zakupie samochodu używanego i ten artykuł okaże się pomocny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here