Domyślamy się, że pewna część z Was traktuje swoje samochody nie tylko jako formę przemieszczania się, ale również jako narzędzie do zarobku. Należy jednak szybko zdać sobie sprawę z tego, że w przypadku zakupu nowego pojazdu nie możemy się kierować tymi samymi cechami, co przy decyzji o nabyciu pojazdu do użytku codziennego. Ładny wygląd czy ulubiona marka powinna zejść na drugi plan na rzecz bardziej praktycznych czynników, o których opowiemy Wam dzisiaj. Zatem, co wziąć pod uwagę przy szukaniu aut stricte do pracy?

Podstawowe założenia

Specjalnie na rzecz tego artykułu, założymy, że każdy z Was zajmuje się jedną z najtrudniejszych i często najbardziej wymagających branż, jaką są usługi spedycyjne. Aby móc efektywnie działać, potrzebujemy co najmniej jednego pojazdu, do realizowania dostaw przesyłek. Już w tym momencie pojawia się problem, który musimy rozwiązać.

Wybierz mądrze!

Otóż spoczywa na nas duża odpowiedzialność, gdyż każdy z typów samochodów dostawczych ma swoje ograniczenia. Zaczniemy od tzw. blaszaka, który może być bardzo pojemny (pomieści nawet 7 palet), jednak dostęp do każdej z nich jest dość utrudniony, głównie z powodu nieforemnej przestrzeni ładunkowej. Podobne problemy spotkamy w przypadku zabudowy typu kontener. Mimo swoich zalet takich jak, utrudniony dostęp osób niepożądanych do samego towaru, forma załadunku (wyłącznie od tyłu) może nam kompletnie odciąć drogę do wielu intratnych zleceń.

Wraz z rozwojem…

Gdy zaczniemy realizować duże zlecenia od większych klientów, zdamy sobie sprawę, że bez zabudowy typu plandeka lub firana może nam być bardzo ciężko o zdobycie wielu zleceń. Plandeka jest znacznie tańszą opcją, jednak ma ono swoje wady, takie jak czas przygotowywania auta do załadunku. Firana jest nieco bardziej praktyczna, gdyż da się ją naciągnąć, co jak się przekonam z czasem, będzie naszym sprzymierzeńcem przy oszczędzaniu na paliwie, które przecież już teraz nie należy do najtańszych.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego auta dostawczego może przyprawić o niemały ból głowy. Zanim to zrobimy, powinniśmy przeprowadzić głęboką analizę naszego planu, zwłaszcza tego dla kogo będziemy świadczyć usługi i na jakich ładunkach skupimy swoją uwagę. Następnie już w naszych rękach leży to, co stanie się pierwszym pojazdem we flocie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here