Shoei GT-air – marka Premium w kategorii kasków motocyklowych

Każdy motocyklista wie, że kask – kaskowi nierówny. Należyta ochrona głowy okazuje się w wielu przypadkach kwestią życia i śmierci. To dlatego na rynku pojawił się model Shoei GT-Air, który jako jedyny zadbał o wygodną, jak i bezpieczną jazdę motocyklem, w tyle zostawiając konkurencję.

Produkt zadebiutował w 2013 roku. Wyróżniający się wyjątkowymi właściwościami aerodynamicznymi, uzupełnionymi o komfort używania i funkcjonalność, szybko zdobył wierne grono odbiorców, którzy po raz kolejny nie zawiedli się na tej znanej, japońskiej marce. Ceniony za lekkość, blendę i uniwersalność zastosowania, okazał się wypadkową wszystkich najważniejszych – z punktu widzenia pasjonatów motocyklistów – czynników.

Innowacyjna konstrukcja ochronna

Skorupa Shoei GT-Air wyposażona jest z dwóch materiałów: AIM (Advanced Integrated Matrix) i EPS. Pierwszy z nich bierze odpowiedzialność za lekkość i trwałość. Duży udział w tym zakresie odgrywa innowacyjna technologia polegająca na łączeniu różnych składników i włókien szklanych za pomocą żywicy, która pozwala na uzyskanie spójnej całości – macierzy. Jednak to nie jedyna zasługa AIM. Materiał zapewnia optymalną elastyczność, która nie pozostaje bez znaczenia podczas ewentualnego wypadku.

Bezpieczeństwo…

Shoei GT-Air posiada system E.Q.R.S., który pozwala na szybkie wypięcie wkładek policzkowych, a co za tym idzie – szybsze ściągnięcie kasku z głowy motocyklisty w razie wypadku.

… i wentylacja

Producent zgodnie przyznaje, że jego kask jest odpowiednio wentylowany. Przemawiają za tym dwa duże wloty powietrza i jeden, nieco mniejszy, wyglądem przypominający spojler. Według zapewnień firmy, powietrze wpadające kanałem szczękowym jest rozprowadzane w trzech kierunkach – bezpośrednio na twarz oraz na boki.

Wygodny i cichy

Komfort użytkowania – to kolejny atut przemawiający za kaskiem https://shoei-kaski.pl/pol_m_GT-AIR-71642.html Shoei GT-Air. Za tym faktem stoi unikalna technologia wykorzystująca różne warstwy pianek poliuretanowych, które w zależności od usytuowania, wyróżniają się innym poziomem twardości. W rezultacie, kask dostosowuje się do kształtu głowy motocyklisty, zapewniając mu wygodę podczas jazdy – na najwyższym poziomie! Co więcej, jest naprawdę cichy. Podczas gdy tanie modele nakładają konieczność posiadania dodatkowych nauszników przeciwhałasowych, marka Shoei postawiła na podbródkową osłonę, której zadaniem jest idealne dopasowanie, a co za tym idzie – do maksimum zminimalizowanie dźwięków pochodzących z zewnątrz.

Idealny do torowania, niezastąpiony podczas turystycznych eskapad

Lekki, cichy, bezpieczny i wygodny – wszystkie te cechy sprawiają, że Shoei GT-Air sprawdzi się na torze, jak i podczas wycieczki za miasto. Wewnętrzna osłona przeciwsłoneczna zapewniająca ochronę przy nawet ostrym słońcu oraz możliwość zamontowania interkomu, dzięki wnękom na słuchawki, umilą motocyklowe wojaże.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here