Jak sprawdzić historię pojazdu przed jego zakupem?

Zanik dokonamy zakupu używanego samochodu, powinniśmy dokładnie sprawdzić, czy osoba, która chce nam go sprzedać, nic przed nami nie ukrywa. Niestety, każdy, kto chociaż trochę zainteresuje się tym tematem, zda sobie sprawę, że małe lub duże „niedopowiedzenia” ze strony sprzedawców są w naszym kraju przykrym standardem.

Tyczy się to zwłaszcza pojazdów, które są sprowadzane do naszego kraju głównie z krajów zachodnich. Osoby, które z ich sprowadzania utworzyły sobie stałe źródło zarobku, doskonale wiedzą, jak ukryć przed dalszymi kupującymi nawet setki tysięcy kilometrów na liczniku czy mniejsze lub większe kolizje danego pojazdu.

Oczy dookoła głowy

Wszystko jest znacznie prostsze, gdy albo my znamy się na samochodach, albo ktoś z naszej rodziny lub innych bliskich nam osób. W takim przypadku można zauważyć zbytnie wyeksploatowanie samochodu jak na deklarowany przebieg lub wiedzieć, jak sprawdzać grubość lakieru czy szyby w pojeździe, by przekonać się, czy pojazd przechodził poważną kolizję.

Przed zakupem samochodu warto również sprawdzić jego historię. Można to zrobić samodzielnie, odwiedzając stronę www. historiapojazdu.gov.pl.
W prosty, i do tego darmowy sposób, możemy sprawdzić tam nie tylko podstawowe informacje o danym pojeździe. Aby uzyskać interesujące nas informacje, potrzebujemy numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz daty pierwszej rejestracji.

Najbardziej interesująca z perspektywy potencjalnego, nowego właściciela, będzie oś czasu, na której znajdziemy historię pojazdu. Znajdziemy tam informacje dotyczące badań technicznych (w tym przebiegu w danym okresie), zmianie właścicieli czy zgłoszonej kradzieży. Co istotne – z takich informacji możemy wywnioskować więcej, niż jest nam to wprost powiedziane. Przykładowo, nienaturalne częste zmiany właścicieli pojazdu mogą sugerować, że jest z nim coś nie tak, dlatego kolejne osoby chcą się go szybko pozbyć. Powinno to wzbudzić naszą czujność!

Motocontroler.pl – wszystkie niezbędne informacje

Pomimo tego, że skorzystanie ze wspominanej strony polecamy każdemu, zdajemy sobie sprawę, że wiele osób, które kupuje używany samochód, zwłaszcza za sporą kwotę, chciałby dowiedzieć się o nim więcej. W takich przypadkach (zwłaszcza, jeżeli natrafimy na samochód, który wydaje się prawdziwą okazją!) polecamy skorzystanie z oferty firmy Motocontroler.

Jej pracownicy działają na terenie całego kraju i mogą dokładnie sprawdzić dla Ciebie dowolny samochód na terenie Polski. Jeżeli zainteresuje Cię oferta pojazdu z bardzo odległych okolic, tym bardziej warto się na nią zdecydować – cena się nie zmienia, a Ty oszczędzisz i czas, i pieniądze na podróży w celu oglądania samochodu, który atrakcyjny może być tylko w ogłoszeniu.

Wracając jednak do rzeczy dla wielu najistotniejszej – biorąc pod uwagę oszczędności, jakie generuje dla nas zakup samochodu bez ukrytych wad, ceny usług Motocontroler są naprawdę niskie i zaczynają się od 269 zł za sprawdzenie pojazdu. Jak już wspominaliśmy – nasza odległość od sprzedającego samochodu nie gra roli.

Jak działają usługi Motocontroler?

Całość jest naprawdę prosta. Na stronie internetowej wybieramy interesujący nas pakiet usług, a następnie podajemy namiary na wybraną przez nas ofertę czy sprzedającego. Następnie specjalista z Motocontroler kontaktuje się ze sprzedawcą i umawia na dokładne oględziny. Po oględzinach oraz oczywiście jeździe próbnej przygotowywany jest raport dla klienta, który dostaje w ciągu maksymalnie 48 godzin. Przykładowy raport znajduje się na stronie www.motocontroler.com.

Co ważne, jeżeli okaże się, że pojazd zostanie w międzyczasie sprzedany lub np. właściciel nie zgodzi się na nasze oględziny (co ewidentnie sugeruje, że ma coś do ukrycia) – będziesz mógł wybrać dowalony inny pojazd do sprawdzenia, na terenie całego kraju. Osoby, które go dla Ciebie wykonają, to prawdziwi eksperci – nalezą do nich m.in. byli rzeczoznawcy, przed którymi po prostu żaden defekt pojazdu się nie ukryje.

Czy warto zdecydować się na płatne usługi?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak! Zwłaszcza w przypadku kupowania samochodu za sporą dla nas sumę. Pamiętajmy o tym, że osoby znające się na samochodach faktycznie potrafią ukryć wiele wad danego pojazdu, a część dokumentów bywa nawet podrabiana.
Koszty rzędu 200-400 zł wydają się niezwykle niskie w przypadku, w którym dzięki takiej inwestycji uda nam się uniknąć kupienia samochodu, który w perspektywie może okazać się prawdziwą Puszką Pandory. To po prostu oszczędność. W każdym raporcie znajduje się również informacja, czy ekspert poleca nam zakup danego pojazdu w danej cenie, czy też nie – to idealne rozwiązanie dla osób, które po prostu nie znają się na samochodach.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na www.Motocontroler.pl – znajduje się tam nie tylko dokładny cennik poszczególnych pakietów usług, ale również informacje na temat wszystkiego, co zostanie sprawdzone przez pracowników firmy. Jak już wspominaliśmy, znajduje się tam też przykładowy raport.

My tymczasem życzymy samych trafnych zakupów!

motocontroler - sprawdzania historii pojazdu przed zakupem

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here